کد خبر:87652
پ
مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران چه گذشت؟

در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران ، از تولیدکنندگان به عنوان ایثارگرترین اقشار کشور یاد شد و بر استفاده از نیروهای تحصیلکرده برای توسعه بنگاه های اقتصادی تاکید شد.

در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران ، از تولیدکنندگان به عنوان ایثارگرترین اقشار کشور یاد شد و بر استفاده از نیروهای تحصیلکرده برای توسعه بنگاه های اقتصادی تاکید شد.

این دو محور، شاه بیت اظهارات و تاکیدات سخنرانان در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران بود که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار کرده بود.

 

*** تولیدکنندگان؛ ایثارگرترین اقشار کشور

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران در این همایش با تجلیل از صنعتگران و معدن‌کاران کشور، بر حمایت همه‌جانبه مسئولین اجرایی کشور بخصوص شورای برنامه‌ریزی استان از فعالان اقتصادی، صنعتی و معدنی کشور تاکید کرد.

یداله صادقی در ادامه اظهار داشت:

درشرایط حال حاضر کشور، علیرغم همه مشکلاتی که بوجود آمده، یکی از ایثارگرترین اقشار کشور که حضوری بیشتر و پرتلاش‌تر دارند، تولید کنندگان هستند که با استقامت و پایداری، موجب اشتغال و آبادانی استان شده‌اند.

 

*** مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران

 

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران با تاکید بر اینکه، ما وظیفه خود می‌دانیم، با اخلاص در خدمت فعالان صنعت و اقتصاد کشور باشیم، تصریح کرد:

عملکرد استاندار تهران در این خصوص بسیار قابل توجه است در حدی که مساعدت و توجه استاندار محترم به تولیدکنندگان و تلاش شبانه‌روزی ایشان برای رفع مشکلات در ستادها، جلسات ستاد تسهیل، شورای برنامه ریزی استان و شورای سرمایه گذاری، بسیار مشهود و نمایان است.

صادقی با اشاره به حضور استاندار در شهرک‌های صنعتی استان و بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی، اظهار داشت:

در جلسات مشترکی که با فعالان اقتصادی برگزار شد، مشکلات و موانع این بخش احصا شده و انشاا… از طریق دستگاه‌های اجرایی جهت رفع این مشکلات اقدام خواهد شد.

 

*** توسعه صنعتی و اشتغال علیرغم محدودیت‌های مختلف

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت روز صنعت و معدن و تقدیر از تلاشگران عرصه تولید و صنعت، اظهار داشت:

این روز و مراسم، روز تقدیر از عزیزانی است که در عرصه اشتغال و تولید علیرغم تمام محدودت‌ها و مشکلات تلاش می‌کنند. با توجه به اینکه در تهران، قانون استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری اجرا می‌شود، اما روند توسعه صنعتی و اشتغال نتیجه خوبی به همراه داشته که مدیون فعالیت شما فعالین این بخش است.

 

*** پرداخت بخشی از سود تسهیلات بانکی برای واحدهای فعال صنعتی

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع از مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پایان با ابراز امیدواری برای بازسازی واحدهای تولیدی، از پرداخت بخشی از سود تسهیلات بانکی واحدهایی که در راه اهداف دولت و رونق اشتغال فعال هستند خبر داد که با این رویکرد، دولت بتواند بیش از پیش به فعالان صنعتی و تولیدکنندگان خدمت کند.

 

*** استفاده از نیروی تحصیل کرده برای توسعه بنگاه‌های اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران ، با تاکید بر استفاده از نیروی تحصیل‌کرده برای توسعه صنعت کشور، اظهار داشت:

اگر دانشجویان مقاطع دکترا و ارشد در بخش صنعت و معدن بکار گرفته شوند می‌توانند در حل مسائل و ایجاد خلاقیت برای توسعه بنگاه‌های اقتصادی مفید باشند و زمینه توسعه صنعت را فراهم کنند.

قبادیان در ادامه با اشاره به اینکه، کشور‌های توسعه یافته در زمینه حل مسائل صنعت، معدن و کشاورزی از ایده‌ها و طرح‌هایی استفاده می‌کنند که دانشجویان مقاطع دکترا و ارشد تحت عنوان پایان نامه و مقاله آن ها را بررسی کرده اند، اظهار داشت:

این موارد در قالب طرح‌های خلاقانه برای توسعه صنایع در کشور‌های توسعه یافته توسط بنگاه‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

*** مراکز تحقیق و توسعه عامل پیشرفت صنعت

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۸ هزار بنگاه صنعتی و معدنی در کشور وجود دارد که تنها ۲ هزار واحد از این تعداد، مرکز تحقیق و توسعه در خود دارند، تصریح کرد:

آنچه در دنیا زمینه‌ساز پیشرفت بوده، حاصل فعالیت مراکز تحقیق و توسعه بوده است، اما متاسفانه در کشور ما به خوبی از این منابع استفاده نمی‌شود.

 

*** طرح تاپ؛ توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار

 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به طرح تاپ اظهار داشت:

طرحی را ارائه کرده‌ایم تحت عنوان «تاپ» به معنی توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار که در این طرح، دانشجویان برتر در سطح کشور شناسایی و به بنگاه‌های صنعتی و معدنی معرفی می‌شوند.

قبادیان در ادامه از ایجاد سامانه‌ایی در آینده نزدیک برای تسهیل فرآیند شناسایی و جذب دانشجویان در بنگاه‌های صنعتی خبر داد و اظهار داشت:

در آینده سامانه‌ایی راه‌اندازی خواهد شد که توسط این سامانه، نیروهای تحصیل کرده برتر می‌توانند در آن ثبت نام کنند و مشخصات خود را در آن ارائه دهند و از طرف دیگر نیز، بنگاه‌های صنعتی و معدنی می‌توانند این نیروهای دانشگاهی را در حوزه‌های مورد نیاز خود شناسایی و جذب کنند.

 

*** توسعه همه‌جانبه اقتصادی از طریق استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها

 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران با اظهار امیدواری در خصوص ایجاد این سامانه که بتواند باعث جهش در توسعه صنعت، معدن و تجارت کشور شود، گفت:

توسعه صنعتی و توسعه همه‌جانبه اقتصادی در دنیا از طریق بکارگیری علم و استفاده از ظرفیت دانشگاه بوده که ما از این ظرفیت کمتر استفاده کرده‌ایم و در واقع فاصله ای که میان دانشگاه و صنعت اتفاق افتاده، بر روی صنعت، معدن، بازار و کشاورزی کشور تاثیر گذاشته است.

 

*** سهم بالای جمعیت تحصیل کرده در ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان با اشاره به اینکه ایران از کشورهای برتر دنیا به لحاظ دارابودن سهم بالای جمعیت تحصیل کرده می‌باشد، از نگاه تک بعدی به مشکلات انتقاد کرد و گفت:

متاسفانه مشکلات تولید و اقتصاد، تنها در مسائلی مانند بیمه، مالیات و نقدینگی دیده می‌شود اما توسعه صنعتی که در سایر کشورها اتفاق افتاده، تنها در نحوه استفاده از سرمایه دانشجویان کشورها است

وی در ادامه تصریح کرد: هم‌اکنون و در شرایط بازگشت تحریم‌ها، می‌توانیم از این سرمایه برای دست‌یابی به راه‌حلی مناسب و موثر برای عبور از این بحران استفاه کنیم.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، همچون سنوات گذشته به پاس خدمات و فعالیت صاحبان صنعت و معدن، طی مراسمی در مرکز همایش‌های صداوسیما از ۳۷ صنعتکار و معدنکار نمونه با حضور استاندار تهران، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن وتجارت، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و جمعی از مدیران و مسئولین دستگاه‌های دولتی و خصوصی، تقدیر شد.

 

*** شاخص‌های انتخاب واحدهای برتر

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع، با توجه به شاخص‌های انتخاب این واحدها اعم از رشد ناخالص ارزش افزوده تولیدی، ایجاد اشتغال و حفظ اشتغال موجود استان تهران، رشد ۴۰ درصدی واحدهای برتر را نسبت به سال گذشته شاهد بودیم.

گفتنی است این واحدها در بخش های صنایع فلزی، غذایی، نساجی، صنایع الکترونیک، صنایع شیمیایی، معدنی، مکتشف نمونه، معادن روباز، پیشکسوت معدنی، صنایع کوچک و خوشه‌های صنعتی فعالیت می نمایند.

 

*** شرکت‌های برتر

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع، اسامی شرکتهای منتخب در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران به شرح ذیل است:

 

۱- شرکت بین المللی اساس گستر شرق ( صنایع فلزی)

۲- شرکت طلیعه مهر سپاهان (صنایع فلزی)

۳- شرکت حراراتی و برودتی نیک (صنایع فلزی)

۴- شرکت ابرگان سازه (صنایع فلزی)

۵- شرکت دمنده (صنایع فلزی)

۶- پانیذ سازان دانا (صنایع فلزی)

۷- شرکت دژپاد (صنایع فلزی)

۸- صنایع تولیدی طیوران ابزار (صنایع فلزی)

۹- صنعتی آما (صنایع فلزی)

۱۰- سولان سبز(صنایع فلزی)

۱۱- شرکت میهن( صنایع غذایی)

۱۲- شرکت آب‌های معدنی دماوند (صنایع غذایی)

۱۳- حریر الوان (صنایع نساجی)

۱۴- وحید لوءلوء( کلرد آمل) (صنایع نساجی)

۱۵- تولیدی تهران دلتا

۱۶- آریاک الکتریک تهران (صنایع الکترونیک)

۱۷- کارا الکترونیک مبنا ( صنایع الکترونیک)

۱۸- آریا آسانسور (صنایع الکترونیک)

۱۹- ممتاز سهند (صنایع شیمیایی)

۲۰- لوله گستر خادمی (صنایع شیمیایی)

۲۱- صنایع شیمی ساختمانی آبادگران (صنایع شیمیایی)

۲۲- کامل برچسب پرند(صنایع شیمیایی)

۲۳- ایزوفام (صنایع شیمیایی)

۲۴- پکاشیمی (صنایع شیمیایی)

۲۵- گروه صنعتی برنز (صنایع شیمیایی)

۲۶- پارسیان ترمز (صنایع شیمیایی)

۲۷- ساختمانی فهاب (صنایع معدنی)

۲۸- شرکت دی (صنایع معدنی)

۲۹- شرکت مس حاجی آباد (کانسار مس کاوان) ( بخش معدن مکتشف)

۳۰- شن و ماسه تیغاب ۱۵۲ ( معدن روباز)

۳۱- مخلوط کوهی آبکلاء گیلاوند (معدن روباز)

۳۲- صنایع معدنی عباس آباد دماوند (معدن روباز)

۳۳- حسین کهنمویی اقدام (پیشکسوت معدن)

۳۴- سیدابوالقاسم مرتضوی (پیشکسوت صنعتی)

۳۵- شرکت گسترش تجهیزات دانا ( به پیشنهاد شرکت شهرک‌ها )

۳۶- آرد طلایی پرند (بانوی کار آفرین)

۳۷- بهنام فتحی ( پیشنهاد خانه صنعت جوانان ) (جوان کارآفرین)

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع از مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران ، در این گرامیداشت که با حضور بسیاری از فعالان حوزه صنعت، معدن و تجارت کشور برگزار شد، بسیاری از درخواست‌ها و نیازهای این افراد که در خط مقدم اقتصاد و تولید کشور فعالیت می‌کنند، به اطلاع مسئولان رسید که در شرایط فعلی می‌طلبد مسئولان این حوزه توجه‌ای ویژه به این موارد داشته باشند.

گزارش تصویری این مراسم را می‌توانید در بخش چندرسانه‌ای خبرگزاری صنایع، مشاهده نمایید.

کلیک کنید

 

توجه:

این گزارش در تاریخ ۲۵ تیر ۹۷منتشر شده است و به علت استقبال مخاطبان، مجددا بازنشر شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید