کد خبر:87378
پ
شرکت‌های سازنده داخلی
مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه:

حمایت از شرکت‌های سازنده داخلی ، بهترین راهکار مقابله با تحریم‌ها است

بهرام سبحانی در جلسه کمیته مدیریت شرکت، حمایت از شرکت‌های سازنده داخلی برای بومی‌سازی را از بهترین راهکارهای مقابله با تحریم‌ها دانست.

بهرام سبحانی در جلسه کمیته مدیریت شرکت، تأمین نیازهای شرکت و حمایت از شرکت‌های سازنده داخلی برای بومی‌سازی را از بهترین راهکارهای مقابله با تحریم‌ها دانست.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، بهرام سبحانی در جلسۀ کمیتۀ مدیریت شرکت، پس از استماع گزارش‌های معاونان و مدیران بخش‌ها و نواحی فولاد مبارکه گفت: اکنون بیش از هر زمان دیگر مسئولان محترم کشور بر حمایت از صنعت و تولید صادرات محور تأکید می‌کنند؛ از این رو با توجه به فشار تحریم‌ها و برنامه‌هایی که دشمنان برای ضربه وارد کردن به اقتصاد کشور دارند، ضروری است تا برای پیشگیری از توقف خطوط تولید اقدامات و تدابیر لازم در نظر گرفته شود.
وی اولویت‌بندی تأمین نیازهای شرکت و حمایت بیشتر از شرکت‌های سازنده داخلی برای بومی‌سازی بخش بیشتری از اقلام مورد نیاز شرکت را از بهترین راهکارهای مقابله با تحریم‌ها دانست و گفت:

بازنگری درخواست‌ها یکی از این اقدامات است؛ چرا که ممکن است تأمین برخی درخواست‌های خرید در حال حاضر ضرورت چندانی نداشته باشد. به همین منظور کمیته‌های ارزیابی باید بهترین تصمیمات را بگیرند تا خرید بهینه صورت گیرد.

 

*** شرکت‌های سازنده داخلی در زمینۀ بومی‌سازی اقدامات سازنده‌تری انجام دهند

 

مدیرعامل فولاد مبارکه در همین خصوص افزود: واحدهای مهندسی معکوس و بومی‌سازی باید فعالیت‌های خود را دو چندان کنند و با همکاری شرکت‌های سازنده داخلی در زمینۀ بومی‌سازی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدامات سازنده‌تری انجام دهند.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از کالای ایرانی خاطرنشان کرد:

باید تلاش کنیم تا حد ممکن تجهیزات مورد نیاز صنعت فولاد کشور را بومی‌سازی کنیم.

باید به خاطر داشته باشیم اگرچه ممکن است برخی اقلام بومی‌سازی شده در مراحل اولیه از کیفیت لازم برخوردار نباشند، اما باید به سازندگان راهکار و امید داد تا انشاءالله در ادامه با توانمند شدن آنها از وارد شدن هرگونه خسارت احتمالی به صنعت فولاد کشور پیشگیری کنیم.

وی افزود: به هر اندازه که در بومی‌سازی به توفیقات بیشتری دست یابیم، نه تنها اعتماد و خودباوری را نزد شرکت‌های سازنده افزایش داده‌ایم، بلکه در کاهش هزینه‌ها و ایجاد شغل برای جوانان کشور و در نتیجه برای تحکیم خانواده‌ها گام‌های مؤثری برداشته‌ایم.

سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت گردش شغلی نیروی انسانی در شرکت تصریح کرد:

وقتی کارکنان در پست‌های مختلف صاحب تجربه شوند، به مرور نیروی انسانی زبده و مسلط به همۀ امور مرتبط در شرکت تربیت می‌شود و نتیجۀ کار در نهایت این می‌شود که بعد از مدتی افرادی باتجربه در بیشتر زمینه‌ها، نه تنها برای شرکت، بلکه برای کشور آماده شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، بخش پایانی سخنان مدیرعامل فولاد مبارکه به بهینه‌سازی روند تولید انواع محصولات اختصاص یافت. وی با تأکید بر اینکه فولاد مبارکه همواره در برابر مشتریان خود متعهد و پاسخگو بوده و هست، گفت:

اکنون در زنجیرۀ تولید فولاد مبارکه از معدن تا انواع ورق‌های فولادی وجود دارد؛ بنابراین باید همواره در تمامی حلقه‌های این زنجیره بهینه‌سازی داشته باشیم و بهتر از گذشته پاسخگوی بازار باشیم.

انتهای پیام///

منبع
مجتمع فولاد مبارکه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید