کد خبر:87261
پ
گوشت

واردات گوشت گرم ادامه می‌یابد

با تصویب کارگروه ستاد تنظیم بازار مقرر شد واردات گوشت گرم گوسفندی با ارز ۳۸۰۰ تومان ادامه یابد.

با تصویب کارگروه ستاد تنظیم بازار مقرر شد واردات گوشت گرم گوسفندی با ارز ۳۸۰۰ تومان و پرداخت یارانه ریالی حدود چهار هزار تومان برای هر کیلوگرم ادامه یابد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، یارانه ریالی مابه‌التفاوت قیمت تمام شده واردات با قیمت مصوب و تثبیتی تنظیم بازار است. به این ترتیب علاوه بر یارانه ریالی، دولت به ازای واردات هر دلار گوشت، یارانه‌ای برابر با ۴۰۰ تومان یعنی فاصله قیمتی ۳۸۰۰ تا ۴۲۰۰ را پرداخت می‌کند . کارگروه ستاد تنظیم بازار از سازمان برنامه و بودجه خواست نسبت به تامین اعتبارات مورد نیاز برای این بخش، جهت پیشگیری از توقف تامین حمایت دولت از سرانه مصرف پروتئین خانوارهای ایرانی اقدام کند.

 

*** واردات گوشت گرم ادامه می‌یابد

 

لازم به ذکر است با توجه به کاهش تولید داخلی گوشت گوسفندی از یک سو و افزایش نرخ ارز و تاثیر آن بر خروج غیرقانونی دام زنده سبک از سوی دیگر، قیمت دام زنده افزایش پیدا کرد.

با تدبیر ستاد تنظیم بازار کشور و در جهت حمایت از سفره مردم، صادرات رسمی دام زنده ممنوع و هشدارهای لازم برای پیشگیری از خروج غیرقانونی دام اعلام شد.

در این راستا به همه استانداران و ماموران گمرکات و نیروهای خدوم مرزی ابلاغ شد تا از خروج هرگونه دام سبک و سنگین جلوگیری نمایند. طبق اطلاعات واصله این اقدام ستاد تنظیم بازار منجر به کاهش قیمت دام زنده از ۲۴ هزار تومان در هر کیلو به حدود ۲۱ هزار تومان در میادین دام شده است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، انتظار می‌رود با تداوم اجرای این سیاست، قیمت دام سبک به سطح قیمت‌های قبلی یعنی حدود ۱۶ هزار تومان در هر کیلوگرم کاهش یابد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شش =

کلید مقابل را فعال کنید