کد خبر:86322
پ
هواپیما

زیباترین هواپیما های نقاشی شده دنیا

ایرلاین‌هایی هستند که سعی کرده‌اند با تبدیل کردن هواپیما به اثری هنری و نقاشی زیبای بدنه آن‌ها باعث شوند تا مسافران ساعات بهتری را تا رسیدن به مقصد سپری کنند.

ایرلاین‌هایی هستند که سعی کرده‌اند با تبدیل کردن هواپیما به اثری هنری و نقاشی زیبای بدنه آن‌ها باعث شوند تا مسافران ساعات بهتری را تا رسیدن به مقصد سپری کنند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، در میان دنیای متنوع و گوناگون ایرلاین‌ها و هواپیماهای مختلف، ایرلاین‌هایی هستند که سعی کرده‌اند با تبدیل کردن این پرنده‌های غول پیکر فلزی به اثری هنری و نقاشی زیبای بدنه آن‌ها باعث شوند تا مسافران ساعات بهتری را تا رسیدن به مقصد سپری کنند.

 

باهم با زیباترین هواپیماهای نقاشی شده دنیا آشنا شده و داستان جالب و دلیل این نقاشی‌ها را می‌خوانیم:

 

*** ایرلاین بروکسلز (Brussels Airlines)

اولین هواپیما در لیست زیباترین هواپیماهای نقاشی شده دنیا، هواپیماهای از ایرلاین بلژیکی بروکسل است.

این شرکت هواپیمایی ۵ هواپیما از ایرلاین مخصوص خود را به زیبایی نقاشی کرده است که محبوب‌ترین آن‌ها، هواپیمای ایرباس A320 راکهام، با نقاشی زیبایی از کتاب و سریال معروف ماجراهای تن تن است.

ایرلاین بروکسل، بلژیکی است و همانطور که می‌دانید نویسنده سری کتاب‌های ماجراهای تن تن هم بلژیکی بوده بنابراین بی دلیل نیست که این ایرلاین یکی از بهترین هواپیماهای خودش را به احترام این نویسنده بزرگ با نقاشی‌های تن تن، تبدیل به یک اثر هنری کند.

این نقاشی تن تن و سگش اسنویی را در یکی از ماجراهایش به نام گنج راکهام، نشان می‌دهد که به همراه دوستشان کاپیتان هادوک (Haddock) در یک زیردریایی به شکل کوسه به دنبال گنج دزدان دریایی به نام «رد راکهام» هستند.

زیبایی هواپیما فقط مربوط به نقاشی بدنه آن نیست و این طراحی و قالب در داخل هواپیما هم رعایت شده است و شما می توانید در طول سفر هوایی خود کتاب‌های کمیک تن تن را به زبان‌های مختلف بخوانید.

 

هواپیما

*** ایرلاین امارت (Emirates Airline)

در ماه می سال ۲۰۱۵ شرکت هواپیمایی امارت، ممنوعیت حمل کالاهایی که از حیوانات در معرض انقراض مانند فیل، شیر، ببر و کرگدن و غیره درست شده باشند را اعلام کرد و در نوامبر همان سال اقدام به نقاشی ۴ هواپیمای ایرباس A380s خود با نقاشی‌هایی از این حیوانات برای افزایش آگاهی خطر انقراض و شکار غیرقانونی این حیوانات انجام داد.

این اقدام برای مبارزه با تجارت غیرقانونی کالاهایی که از این حیوانات درست شده‌اند و هدف اصلی آن حمایت و افزایش آگاهی عمومی نسبت به حیات وحش بود.

*** روسیه ایرلاینز (Rossiya Airlines)

مانند شرکت هواپیمایی امارت، ایرلاین روسیه هم برای حمایت از حیات وحش، بوئینگ ۷۴۷s خود را با تصویر بسیار زیبایی از صورت یک ببر سیبری، که در روسیه رو به انقراض است، نقاشی کرده است.

بر اساس اعلام صندوق جهانی حمایت از طبیعت و حیات وحش یا WWF روسیه یکی از اولین کشورهایی بود که برای حفظ حیات وحش خود از خطر انقراض این نمونه از ببر سیبری حمایت کامل خودش را اعلام کرد و شدیداً با شکارچیان غیرمجاز برخورد می‌کند و اقدام به حمایت کاملا از این حیوان کرده است. یکی دیگر از هواپیماهای نقاشی شده این ایرلاین، بوئینگ ۷۷۷s است که با طرحی از پلنگ آمور که حیوانی بومی در منطقه شمال روسیه است نقاشی شده.

این حیوان هم مانند ببر سیبری در حال انقراض است و این اقدام برای حمایت از این حیوان و افزایش آگاهی عمومی برای حفظ و نجات جان این حیوان صورت گرفت.

*** وست جت (WestJet)

وست جت، شرکت هواپیمایی کانادایی است که به اندازه‌ای به شخصیت‌های دیزنی علاقه دارد که دو هواپیمای بوئینگ ۷۳۷s خود را با همکاری کمپانی دیزنی لند با الهام از شخصیت کارتون‌های دیزنی نقاشی کرده است.

این هواپیما در مسیر کالگاری (Calgary) به اورلاندو، مرکز دنیای دیزنی، مسافران را جا به جا می‌کند. در سال ۲۰۱۵، وست جت یکی دیگر از هواپیماهای نقاشی شده خود را با الهام از انیمشین محبوب «یخ زده» با طرحی از السا و آنا، دو شخصیت اصلی داستان نقاشی کرد.

در این نقاشی السا و آنا به همراه آدم برفی محبوب داستان در ساحل نقاشی شده‌اند. این نقاشی و قالب فیلم یخ زده و ترکیب آن با ساحل در داخل هواپیما هم رعایت شده و باعث شده یکی از زیباترین هواپیماهای نقاشی شده دنیا باشد.

*** آنا ایرلاین (ANA)

این ایرلاین ژاپنی از شرکت هواپیمایی«All Nippon Airways» در اقدامی جالب ۴ هواپیمای مسافربری خود را با الهام از سری فیلم‌های جنگ ستارگان نقاشی کرده است.

این سری از هواپیماهای این ایرلاین به نام «جت‌ جنگ ستارگان» شناخته می‌شوند و شامل جت‌های مسافربری R2 ،D2 ، BB-8 و C-3P0 هستند.

این هواپیماهای جذاب و زیبا برای تعداد زیاد طرفداران جنگ ستارگان در ژاپن نقاشی شده‌اند.

انتهای پیام///

منبع
لست سکند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید