کد خبر:86454
پ
ظرفیت‌های معدنی
استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای معادن گفت:

بهره برداری از ظرفیت‌های معدنی با مدیریت و تجربه

استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای معادن گفت: بهره برداری صحیح از ظرفیت‌های معدنی استان با تلفیق تجربه و مدیریت میسر خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای معادن گفت: بهره برداری صحیح از ظرفیت‌های معدنی استان با تلفیق تجربه و مدیریت میسر خواهد شد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، سید دانیال محبی در جلسه شورای معادن گفت: بهره برداری صحیح از ظرفیت‌های معدنی استان با تلفیق تجربه و مدیریت میسر خواهد شد

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر تشکیل کارگروه تخصصی زیر نظرشورای معادن استان اظهار داشت: بهره برداری صحیح از ظرفیت‌های معدنی استان با تلفیق تجربه و مدیریت میسر خواهد شد.

 

*** ایجاد اطمینان سرمایه‌گذار در بخش ظرفیت‌های معدنی

 

سید دانیال محبی ظهر امروز در جلسه شورای معادن استان گفت:

با استفاده از دانش و مدیریت افراد آگاه و متخصص، ظرفیت‌های معدنی برای سرمایه گذاری استان از زوایای مختلف کارشناسی و موانع آن نیز بررسی و شناسایی می شود و این امر اطمینان خاطر بیشتر سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این بخش را فراهم خواهد کرد.

 

*** شاخصه اصلی پیشرفت جامعه استفاده از توان افراد توامند است

 

وی محور توسعه را انسانهای برجسته ومبتکر دانست و افزود: علت توسعه یافتگی و پیشرفت کشورهای توسعه یافته دنیا بهره مندی از توان علمی و افکار خلاقانه نخبگان است لذا شاخصه اصلی پیشرفت جامعه به ویژه در زمینه اقتصادی؛ استفاده از توان علمی و فکری افراد توانمند و با تجربه است.

استاندار خاطرنشان کرد: پردازش ایده ها از سوی کارشناسان بستر و راهکاری برای هدایت سرمایه گذاران در مسیر اصلی خواهد بود.

محبی با برشمردن ظرفیت‌های سرمایه گذاری استان در حوزه های کشاورزی ، صنعت، گردشگری و معادن گفت:

فعالان اقتصادی خلاق و کارآفرین استان که توانایی سرمایه گذاری در بخشهای مختلف را دارند باید بیش از پیش مورد ترغیب و حمایت قرار گیرند.

گفتنی است در این جلسه موارد پیشنهادی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان از جمله ابقاء و تمدید پروانه های اکتشاف و موافقت با بخشودگی و توقف عملیات بهره برداری چند پروژه مطرح و مورد موافقت اعضاء قرار گرفت.

 

*** درصدی از ذخایر قطعی و احتمالی مشمول ۵درصد از ذخایر معدنی کشور است.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ابتدای این جلسه گفت: استان سیستان و بلوچستان با داشتن ۱۰ میلیارد تن ذخایر قطعی و ۲۰ میلیارد تن ذخایر احتمالی، ۵درصد از ذخایر معدنی کشور را در خود جای داده است.

نادر میرشکار افزود: سالانه بطور متوسط ۳ و نیم میلیون تن مواد معدنی از معادن استان سیستان و بلوچستان استخراج می شود که این فقط ۳ درصد از مواد معدنی استخراجی کشور را شامل می شود.

وی با تشریح ظرفیت های معدنی است، اظهار داشت:

مهمترین معادن استان، معدن آنتیموان در سفید آبه، معدن مس چهل کوره درنصرت آباد ، معدن گرانیت بوگ و معدن سنگ ریگ ملک درمیرجاوه ، معادن آهک سیمان زابل و خاش و معدن منگنز آسان دوک درشهرستان نیکشهر است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است این جلسه ۹ مصوبه داشت که با رای اعضا مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید