کد خبر:84123
پ
صادق نجفی
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خبر داد

اعطای یارانه سود تسهیلات بانکی به طرح ملی پوشاک

صادق نجفی از اعطای یارانه سود تسهیلات بانکی از محل اعتبارات منابع داخلی به طرح ملی پوشاک در مناطق روستایی خبر داد.

صادق نجفی از اعطای یارانه سود تسهیلات بانکی از محل اعتبارات منابع داخلی به طرح ملی پوشاک در مناطق روستایی خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، صادق نجفی در نشست مشترک بررسی نحوه اجرای طرح ملی تولید پوشاک در مناطق روستایی از توافق با بانک کشاورزی جهت اعطای یارانه سود تسهیلات بانکی از محل اعتبارات منابع داخلی این طرح خبرداد و گفت: سرمایه‌گذاران روستایی برای اجرای طرح توسعه تولید پوشاک شناسایی و با همکاری استان‌ها جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی می‌شوند.

صادق نجفی در نشست مشترک با روسای انجمن‌های نساجی و پوشاک و تعدادی از روسای سازمان برنامه و بودجه  استان‌ها اظهار کرد:

قرارداد عاملیت به مدیریت شعب بانک های استان‌ها توسط بانک کشاورزی نهایی و ابلاغ شده است.

وی این قرارداد را در راستای تفاهم‌نامه اجرای طرح ملی  تولید پوشاک  در مناطق روستایی  برشمرد و گفت:

با ابلاغ این قرارداد  تسهیلات در اختیار متقاضیانی که در قالب طرح ملی تولید پوشاک وارد توسعه این صنعت شدند با نرخ سود پایین قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه ضمن تشریح اقدامات انجام گرفته در جهت اجرای این طرح خاطرنشان کرد:

برای تاسیس شرکت پشتیبان مرکزی نیز بین انجمن و سرمایه‌گذاران استانی توافق‌های نهایی انجام شده است بنابراین شناسایی سرمایه‌گذاران کارگاه‌های روستایی در نخستین گام بعد از این قراردارد انجام شد.

نجفی تصریح کرد:شرکت شهرک‌های استانی نسبت به انعقاد قرارداد عاملیت با بانک کشاورزی استان حداکثر تا پایان هفته آتی اقدام نمایند.

معاون وزیر صنعت گفت: طرح توسعه تولید پوشاک در مناطق روستایی به صورت آزمایشی در ۵ استان آغاز شده است و محصولات تولیدی هر استان از طریق انجمن پوشاک با توجه به پتانسیل و توانایی سرمایه‌گذاران تعیین می‌شود.

 

 *** تامین زیرساخت‌های شهرک صنعتی پوشاک و اعطای یارانه سود تسهیلات بانکی

 

نجفی همچنین در ادامه از رایزنی برای تامین زیرساخت‌های شهرک صنعتی پوشاک تهران خبرداد و گفت:

۲۰۰ هکتار اراضی در اختیار با ۲ مگاوات برق تامین شده و مجوزهای زیست‌محیطی برای احداث شهرک صنعتی پوشاک دریافت شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: طبق مصوبه هیات وزیران در سال ۸۷ ایجاد ۲۶ شهرک و ۸ ناحیه صنعت در ۱۰ استان کشور از جمله زنجان، خوزستان، خراسان رضوی، کردستان، مرکزی، فارس، زنجان، تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی مجاز است.

به گفته وی، به منظور همکاری مشترک، تقویت مشارکت، استفاده بهینه از منابع، ظرفیت‌ها، امکانات و توانایی‌های علمی و فنی انجمن صنایع پوشاک ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تفاهم‌نامه‌ای به شماره ۱۸۵۷۰/۱۴۰ مورخ ۱۳۹۵/۶/۹با هدف ایجاد و توسعه شهرک صنعتی پوشاک فی‌مابین طرفین منعقد شد.

گفتنی است ، در نشست مشترک با روسای انجمن‌های  نساجی و  پوشاک  مقرر شد، طرحی مدون جهت نحوه استقرار واحدهای تولیدی در منطقه‌ای که توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای شهرک صنعتی پوشاک در نظر گرفته شده است، آماده نمایند تا در کمترین زمان فراخوانی جهت دعوت از سرمایه‌گذاران این بخش صورت گیرد.

 همچنین در بخش ابتدایی نشست که تعدادی از روسای سازمان برنامه و بودجه استان‌ها  نیز حضور داشتند، طرح توسعه تولید پوشاک کشور در مناطق روستایی به منظور اشتغال‌زایی در مناطق روستایی مورد بررسی قرار گرفت و  تصمیماتی در جهت اجرای طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی منتخب و تشکیل و راه‌اندازی کارگاه‌های روستایی، شرکت‌های استانی و شرکت پشتیبان در استان‌ها و فروشگاه‌های مربوطه آن در مناطق مختلف اتخاذ گردید.

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت ملی پوشاک با محوریت انجمن پوشاک کشور و مشارکت شرکت‌های پشتیبان استانی ظرف ۲۰ روز آینده تشکیل و با تشکیل این شرکت ارکان اصلی طرح پوشاک کامل و اجرایی خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید