کد خبر:83154
پ
هوش مصنوعی۲۲
برنامه مخفی پنتاگون

هوش مصنوعی در برابر موشک‌های هسته‌ای

وزارت دفاع آمریکا، هزینه‌های مربوط به پژوهش در مورد استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به ردگیری شلیک موشک‌های مجهز به کلاهک هسته‌ای و ردیابی و هدف گرفتن سکوهای پرتاب متحرک را افزایش داده است.

هوش مصنوعی برای یافتن موشک‌های هسته‌ای مخفی به کمک وزارت دفاع آمریکا آمده است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، به نقل از سروش، پنتاگون، هزینه‌های مربوط به پژوهش در مورد استفاده ازهوش مصنوعی برای کمک به ردگیری شلیک موشک‌های مجهز به کلاهک هسته‌ای و ردیابی و هدف گرفتن سکوهای پرتاب متحرک را افزایش داده است.

 

*** هوش مصنوعی در برابر حملات موشکی

 

در مورد این برنامه‌ تحقیقاتی، گزارش چندانی منتشر نشده اما مقامات آمریکایی مطلع از این تحقیقات به خبرگزاری رویترز گفتند چند برنامه پنهانی برای توسعه و ساخت سامانه‌های تسلیحاتی که با هوش مصنوعی کار می‌کنند و می‌توانند به نحو بهتری از آمریکا در برابر حملات موشک‌های هسته‌ای حفاظت کنند، در حال پیشرفت است.

 

*** عملکرد هوش مصنوعی در تشخیص شلیک موشک‌ها

 

اگر این تحقیقات به نتیجه برسند این سامانه‌های کامپیوتری قادر خواهند بود به طور مستقل فکر کنند، حجم انبوهی از اطلاعات از جمله تصاویر ماهواره‌ای را با سرعتی ورای قابلیت‌های انسانی تجزیه و تحلیل کرده و نشانه‌های مربوط به تدارک شلیک موشک‌ها را تشخیص دهند.

 

*** انهدام موشک‌ها قبل از شلیک با استفاده از هوش مصنوعی

 

به گزارش سروش، کارشناسان معتقدند با استفاده ازهوش مصنوعی، در صورت قریب‌الوقوع بودن حمله موشکی، ارتش آمریکا زمان لازم را برای ردگیری و یا انهدام موشک‌ها قبل از شلیک را خواهد داشت.

 

یک مقام آمریکایی در این خصوص به رسانه‌ها گفت:

ما باید از تمام امکانات خود برای یافتن موشک‌ها قبل از شلیک و دشوارتر کردن شلیک موشک به سوی آمریکا استفاده کنیم.

 

*** افزایش چشمگیر بودجه پنتاگون برای استفاده از هوش مصنوعی

 

به گزارش سروش به نقل از چند مقام آمریکایی و اسناد مربوط به بودجه پنتاگون، دولت دونالد ترامپ پیشنهاد کرده که هزینه مربوط به یکی از این طرح‌های تحقیقاتی، سه برابر شده و در بودجه سال آینده ۸۳ میلیارد دلار برای آن تعیین کرده است. این افزایش چشمگیر بودجه پیش از این سابقه نداشته است.

با وجودی که این رقم نسبت به دیگر ارقام بودجه نظامی آمریکا چندان زیاد نیست ولی نشان‌دهنده اهمیت تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی در شرایطی است که آمریکا با حضور نظامی فعال‌تر روسیه و یک خطر هسته‌ای مهم از سوی کره شمالی روبرو است.

 

*** دقت خارق العاده هوش مصنوعی در زمان جنگ

 

خبرگزاری رویترز از قول مدافعان فناوری هوش مصنوعی می‌نویسد، قابلیت‌های فراگیری این دستگاه امکان می‌دهد که سوزن را در کاهدان پیدا کرد.

 

*** تمرکز طرح هوش مصنوعی روی کره شمالی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، یک مقام مطلع از این طرح‌ها در گفتگو با رسانه‌ها گفته است:

یک بخش آزمایشی این طرح، روی کره شمالی تمرکز دارد. آمریکا در خصوص ساخت سکوهای پرتاب متحرک توسط کره شمالی که می‌توان آنها را در تونل‌های زیرزمینی و یا جنگل‌ها مخفی کرد نگران است.

با وجودی که این طرح‌های تحقیقاتی تاکنون مخفی نگاه داشته شده‌اند ارتش آمریکا در گرایش به سمت استفاده از هوش مصنوعی، صراحت داشته است.

به عنوان مثال وزارت دفاع آمریکا پیشتر اعلام کرده بود برای تشخیص هویت اشیایی که در فیلمبرداری‌ پهپادها ظاهر می‌شوند از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

 

*** رقابت آمریکا با روسیه و چین در حوزه هوش مصنوعی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، آمریکا در حوزه هوش مصنوعی با روسیه و چین درگیر یک رقابت شدید است.

طرح‌های تحقیقاتی در مورد استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای ردگیری و هدف گرفتن موشک‌های هسته‌ای هنوز در مرحله ابتدایی است و فقط بخشی از برنامه‌های ارتش آمریکا برای توسعه سامانه‌های تسلیحاتی است که به صورت خودکار می‌توانند یاد بگیرند و وظایف مشخصی انجام دهند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول