کد خبر:83158
پ
هوش-مصنوعی-چین-گوگل۱۱۱
اطلاعیه جنجالی کمپانی گوگل؛

قرارداد کاربرد هوش مصنوعی در پهپادها را با پنتاگون تمدید نخواهیم کرد

کمپانی گوگل در در پاسخ به اعتراض کارکنان خود، رسماً اعلام کرد، قرارداد فعلی خود با وزارت دفاع آمریکا در زمینه کاربرد هوش مصنوعی در پهپادها را تمدید نخواهد کرد.

کمپانی گوگل اعلام کرد، قرارداد کاربرد هوش مصنوعی در پهپادها را با پنتاگون تمدید نخواهد کرد.

 

*** قرارداد کاربرد هوش مصنوعی در پهپادها تمدید نمی‌شود

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، به نقل از سرویس بین‌الملل سروش به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، گوگل در پاسخ به اعتراض جمع بزرگی از کارکنان خود، رسماً اعلام کرد، قرارداد فعلی خود با وزارت دفاع آمریکا در زمینه کاربرد هوش مصنوعی در پهپادها را تمدید نخواهد کرد.

به این ترتیب، با پایان این قرارداد که مهلت آن سال آینده است، همکاری گوگل با پنتاگون در این زمینه نیز پایان می‌یابد.

 

به نقل از نیویورک تایمز، مدیر بخش گوگل کلاد، این خبر را روز جمعه گذشته، در جلسه هفتگی گوگلی‌ها، اعلام کرده است.

 

*** خشم کارکنان گوگل از پروژه «مِی‌وِن»

 

به گزارش خبرگزاری سروش، همکاری گوگل با وزارت دفاع در پروژه موسوم به «مِی‌وِن» خشم بخش بزرگی از کارکنان این کمپانی را به دنبال داشت و در واقع، کناره‌گیری کمپانی گوگل از این پروژه، تلاشی است برای خواباندن شورش کارکنان خشمگین خود.

 

*** استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود هدف‌گیری پهپادها

 

در پروژه می‌ون، از هوش مصنوعی برای تفسیر تصاویر ویدئویی که پهپادها می‌گیرند استفاده می‌شود و کل پروژه می‌تواند برای بهبود هدف‌گیری در حملات پهپادی مورد استفاده قرار گیرد.

 

*** کاربرد هوش مصنوعی در پهپادهای قاتل

 

به گزارش خبرگزاری سروش به نقل ازنیویورک تایمز، نگرانی بیشتر پژوهشگران هوش مصنوعی در گوگل به این دلیل بود که این قرارداد می‌تواند اولین گام در راه استفاده از این تکنولوژی در تسلیحات پیشرفته باشد.

بخشی از کار هوش مصنوعی در پهپادهای موسوم به قاتل، تجزیه و تحلیل تصاویر ضبط‌شده و شناسایی اهداف انسانی در این تصاویر است که در کسری از ثانیه انجام می‌شود.

 

*** گوگل نباید به کسب و کار جنگ بپردازد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این موضوع یعنی شراکت در حملات پهپادی در میدان جنگ، خشم کارکنان گوگل را در پی داشت، در حدی که در ماه آوریل گذشته نامه‌ای سرگشاده به مدیران گوگل نوشته و آن را این طور آغاز کردند:

«ما معتقدیم که گوگل نباید به کسب و کار جنگ بپردازد.»

هزاران امضاکننده این نامه، خواستار این بودند که گوگل و پیمانکاران این کمپانی، هرگز به کار تولید تکنولوژی تسلیحاتی نپردازند.

 

*** هوش مصنوعی ، کانون استراتژی دفاعی و تسلیحاتی آمریکا

 

در گزارش‌های منتشر شده در این خصوص آمده است، جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، از کمپانی‌های بزرگی چون گوگل درخواست کرده بود تا به پنتاگون در استفاده از هوش مصنوعی کمک کنند.

آنطور که در گزارش برخی رسانه‌های آمریکایی مثل نیویورک تایمز آمده است، وزارت دفاع آمریکا به دنبال آن است که، هوش مصنوعی را به کانون استراتژی دفاعی و تسلیحاتی خود بدل کند.

 

*** مایکروسافت و آمازون جایگزین گوگل می‌شوند

 

به گزارش سروش، اعلام کناره‌گیری گوگل از این قرارداد در حالی است که برای کمپانی‌های بزرگ تکنولوژی اطلاعات در آمریکا، رابطه با وزارت دفاع کاملا عادی است و رقبای بزرگ گوگل یعنی مایکروسافت و آمازون بی‌شک تلاش خواهند کرد جای آن را بگیرند.

 

*** هوش مصنوعی و انقراض نسل بشر

 

به گزارش خبرگزاری سروش به نقل از سرویس صنایع دفاعی خبرگزاری صنایع، همزمان با گسترش تحقیقات و آزمایش‌ها در زمینه هوش مصنوعی و موفقیت‌های روزافزون در این حوزه، دانشمندان بزرگی هستند که نسبت به افزایش وابستگی انسان به این تکنولوژی ابراز نگرانی کردند و هشدار دادند که وابستگی روزافزون به هوش مصنوعی، می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور، به انقراض نسل بشر بیانجامد.

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید