اخبار برگزیده

کد خبر:82961
پ
پایانه نفتی خارگ
رئیس پایانه نفتی خارگ:

پایانه نفتی خارگ ، ایمن‌ترین پایانه صادرات نفت در جهان

عباس اسدروز پایانه نفتی خارگ را ایمن‌ترین پایانه صادرات نفت در جهان، معرفی کرد.

عباس اسدروز پایانه نفتی خارگ را ایمن‌ترین پایانه صادرات نفت در جهان، معرفی کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، رئیس پایانه نفتی خارگ به صراحت این جزیره را امن ترین پایانه صادراتی دنیا اعلام کرد و گفت: بر اساس آمار موجود، تاکنون حتی یک مورد دزدی دریایی، عملیات خرابکاری، تروریستی و کشف کالاهای غیر مجاز در پایانه نفتی خارگ گزارش نشده است.

عباس اسدروز؛ رئیس پایانه نفتی خارگ در گفت و گو با خبرنگاران به اجرایی شدن طرح امنیتی ISPS در پایانه نفتی خارگ که جزء تعهدات جمهوری اسلامی ایران در جامعه بین المللی است اشاره کرد و گفت: به علت افزایش رفت و آمد در این جزیره استراتژیک و بر اساس این تعهد نامه، ایران می‌بایست امنیت کشتی ها و بنادر را تامین کند که خوشبختانه بر اساس آمارهای موجود می‌توان گفت که خارگ از امن ترین بنادر صادراتی دنیا به شمار می‌رود.
 
وی تصریح کرد: تاکنون حتی یک مورد دزدی دریایی، عملیات خرابکاری، تروریستی و کشف کالاهای غیر مجاز در پایانه نفتی خارگ اعلام نشده است.
 
 

پایانه نفتی خارگ ؛ بزرگترین مرکز ذخیره سازی و صادرات نفت خام کشور است

 
 
اسدروز، جزیره خارگ را بزرگترین مرکز ذخیره سازی و صادارت نفت خام کشور خواند و گفت: از ویژگی‌های این جزیره که آن را محلی ممتاز برای ذخیره سازی و صادرات نفت خام تبدیل کرده، وجود ارتفاعات مناسب برای احداث مخازن نفت خام و همچنین نزدیکی به مناطق نفت خیز استان خوزستان است.
 
وی سواحل عمیق را از دیگر مزایای طبیعی ویژه منطقه خارگ خواند و گفت: این ویژگی، ایجاد پهلوگاه‌های مناسب، برای بارگیری نفت کش‌ها را امکان پذیر کرده است.
اسدروز با بیان اینکه نفت خام تولیدی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از طریق ۵ خط لوله زیردریایی به جزیره خارگ ارسال می‌شود افزود: این نفت خام در دو نوع سنگین و سبک به صورت مجزا دریافت و ذخیره می‌شود؛ نفت خام شرکت نفت فلات قاره نیز که از حوزه‌های نفتی مناطق دریایی در اطراف جزیره خارگ تولید می‌شود و به نفت خام فروزان معروف است به صورت مجزا دریافت و صادر می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت پایانه‌های نفتی ایران به عنوان یکی از شرکت‌های ۱۰۰ درصدی دولتی و تابعه شرکت ملی نفت ایران، با هدف بهبود همه جانبه و افزایش ظرفیت ذخیره سازی و ارتقای توان کیفی و کمی بارگیری و صادرات مواد نفتی کشور و با در اخیتار داشتن تاسیسات صنعتی و بکارگیری نیروی انسانی متخصص خود، مسئولیت مدیریت و راهبری عملیات اجرایی پهلودهی و جداسازی نفتکش‌ها، دریافت، ذخیره سازی، اندازه گیری و صدور بیش از ۹۰ درصد نفت خام کشور (از طریق پایانه نفتی خارگ) صدور میعانات گازی کشور (از طریق پایانه عسلویه) و عملیات معاوضه (SWAP) نفت خام دریافتی از کشورهای حوزه دریای خزر (از طریق پایانه نفتی شمال) را بر عهده دارد.

 

انتهای پیام///

منبع
شرکت ملی نفت ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید