کد خبر:82295
پ
لوگو+گمرک+ایران
رییس کل گمرک خبر داد

امکان پرداخت با تاخیر حقوق ورودی گمرک فراهم شد

رئیس کل گمرک ایران اعلام کرد، واحدهای تولیدی می‌توانند حقوق ورودی گمرک را با تاخیر پرداخت کنند.

رییس کل گمرک ایران با بیان اینکه رویکرد گمرک کمک به رونق تولید و تجارت است، گفت: واحدهای تولیدی می توانند حقوق ورودی گمرک را با تاخیر پرداخت کنند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، فرود عسگری در آئین تکریم و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی با بیان اینکه امکان ترخیص مواد اولیه ورودی به کشور به صورت نسیه از جمله سیاست های حمایتی گمرک است، اظهار داشت:

در این شرایط تولیدکننده می تواند ۵۰ تا ۶۰ درصد مواد اولیه مورد نیاز واحد تولیدی خود را ترخیص و پس از تولید و سود دهی نسبت به ترخیص بقیه مواد اولیه اقدام کنند.

 

*** تولیدکنندگان حقوق ورودی گمرک را با تاخیر پرداخت کنند

 

رییس کل گمرک ایران با بیان اینکه رویکرد گمرک کمک به رونق تولید و تجارت است، گفت: واحدهای تولیدی می توانند حقوق ورودی گمرک را با تاخیر پرداخت کنند.

رییس کل گمرک ایران با اشاره به اینکه ورود موقت مواد اولیه با حداقل تشریفات و بدون ثبت سفارش کمک بزرگی به واحدهای تولیدی است، افزود: برای واحدهای تولیدی که با کمبود نقدینگی مواجه هستند این امکان فراهم شده که حقوق ورودی خود را سریع مسترد کنند.

عسگری گفت: تجار در شرایط اضطرار می توانند نسبت به ترخیص کالای خود اقدام کرده و در مدت یک هفته اسناد لازم را به گمرک ارائه دهند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس کل گمرک ایران با اشاره به رشد ۲۲ درصدی صادرات غیرنفتی کشور در ۲ ماهه ابتدایی سال جاری، اظهار داشت: در این مدت ۷ میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار کالای غیرنفتی از طریق مبادی گمرکی کشور صادر شده است.

 

انتهای پیام///

 

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید