اخبار برگزیده

کد خبر:81186
پ
راهبرد-سازمان-صنایع-کوچک-حمایت-عملی-از-کارآفرینان-است
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

راهبرد سازمان صنایع کوچک حمایت عملی از کارآفرینان است

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، مهمترین راهبرد این سازمان را همراهی با کارآفرینان و حمایت عملی از آنان خواند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، مهمترین راهبرد این سازمان را همراهی با کارآفرینان و حمایت عملی از آنان خواند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران  در سفر به استان آذربایجان غربی  ضمن بازدید از فرایند تولید واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی این استان،  در نشست مشترک با  کارکنان شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی و کارآفرینان شهرک فناوری الکترونیک و صنایع غذایی ارومیه افزود:

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ۲ وظیفه مهم فراهم کردن زیرساخت‌ها و حمایت از صنایع کوچک و متوسط را بر عهده دارد و باید در این مسیر به صورت جهادی عمل کند.

 

*** حمایت از فعالان صنایع کوچک، شرایط حمایت از کالای ایرانی فراهم می‌کند

 

وی ادامه داد: حمایت از فعالان صنایع کوچک و کارآفرینان مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است زیرا این امر شرایط حمایت از کالای ایرانی را در جامعه فراهم می‎کند و می‎تواند اشتغال مناسبی برای جوانان ایجاد کند.

 

وی بیان کرد: توجه به بخش اشتغال، بالا بردن تولید ناخالص ملی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها سه استراتژی مهمی است که باید مدیران و کارکنان این سازمان به آنان توجه کنند.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: تکنولوژی بدون وجود نیروی انسانی کارآمد هیچ اهمیت و فایده ندارد و با همین جوانان و نخبگانی که توانسته اند با وجود محدودیت‌ها اختراعاتی را ثبت کنند، می‎توان رشد قابل توجهی را در اقتصاد کشور به وجود آورد.

 

وی با تاکید بر حمایت از واحدهای تولیدی پوشاک به دلیل اشتغالزایی بالای آنها، ادامه داد: سرانه صادرات پوشاک کشورهای ترکیه و چین به ترتیب ۱۴۰ دلار و ۸۰ دلار بوده اما با وجود اینکه سرانه صادراتی ایران تنها ۸۹ سنت است، حدود ۲۸۰ هزار نفر در این بخش اشتغال دارند.

 

وی ادامه داد: اگر صادرات پوشاک ایران به کشورهای همسایه به سه میلیارد دلار برسد که چندان دور از انتظار نیست، این سرانه به ۴۰ دلار و فرصت‌های جدید شغلی این بخش به ۷۰۰ هزار مورد خواهد رسید.

 

*** مسوولان باید مشکلات کارآفرینان را حل کنند

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با تاکید بر اینکه مسوولان باید برای حل مشکلات کارآفرینان سینه چاک کنند، بیان کرد: کارکنان و مدیران این سازمان باید خدمت به کارآفرینان را افتخاری بزرگ بدانند و برای رفع مشکلات تک تک آنان وارد عمل شوند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: آذربایجان غربی با سه کشور خارجی همسایه است و ظرفیت‌های مناسبی را برای جذب سرمایه گذار و توسعه بخش صنعتی و کارآفرینی دارد و مسوولان این استان باید از این حوزه نهایت بهره را ببرند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید