کد خبر:81007
پ
سروش

پیام‌رسان سروش و حواشی آن

پیام‌رسان سروش این روزها دچار حواشی متعددی از جمله عضویت ناخواسته کاربران و نزاع با دولت شده است.

پیام‌رسان سروش این روزها دچار حواشی متعددی از جمله عضویت ناخواسته کاربران و نزاع با دولت شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، گویی حاشیه‌های فیلتر تلگرام و کوچ کاربران به پیام‌رسان‌های داخلی پایان ندارد. پس از آنکه قوه قضاییه به رغم مخالفت‌های دولت با فیلترینگ تلگرام در نهایت رای به مسدودسازی داد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چند هفته پس از این تصمیم به مقاومت مردم در برابر حکم قضایی اشاره کرد و گفت که مسدودسازی تلگرام میل به استفاده از فیلترشکن‌ها را در کشور افزایش داده است.

 این اظهارات البته نقطه پایانی کشمکش‌ها بر سر استفاده از پیام‌رسان داخلی یا خارجی نبود. مدیر یکی از پیام‌رسان‌های داخلی همزمان دولت را متهم کرد که به اندازه کافی از این پیام‌رسان‌ها حمایت نمی‌کند و عدم حمایت دولتی موجب شده تا اقبال عمومی آنطور که انتظار می‌رفت نباشد. چندی پس از این اظهارات اکنون کاربران صحبت از عضویت ناخواسته در پیام‌رسان سروش می‌کنند.

 

*** مورد عجیب پیام‌رسان سروش

 

چندی پیش سیدمیثم سیدصالحی، مدیر پیام‌رسان سروش مدعی شد که تعداد کاربران این پیام‌رسان مرز ۱۰ میلیون نفر را گذرانده و در بخش وبلاگ این اپلیکیشن پستی با عنوان «در یک پیام‌رسان ۱۰ میلیونی چه می‌گذرد» قرار داده شده است.

سید صالحی: اگر فردی مدعی است اکانتی با شماره شخصی خود و بدون اطلاع قبلی در سروش دارد می‌تواند از طریق پشتیبانی سروش با ایمیل support@sapp.ir موضوع را پیگیری کند.

اما آنچه وضعیت سروش را نسبت به سایر رقبای داخلی و خارجی متمایز می‌کند گزارش‌های کاربران عادی از ایجاد اکانتی به نام آن‌ها در این پیام‌رسان است. در حالی که این کاربران اعلام کرده‌اند که هرگز پیام‌رسان سروش را روی دستگاه‌های خود نصب نکرده‌اند.

سید صالحی به دنبال این اظهارات در مجلس حاضر شد و در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت که عکس‌های منتشر شده در فضای مجازی در ارتباط با ایجاد حساب کاربری بدون اطلاع کاربر، مستند نیست و هیچ‌کدام از این تصاویر قابل تایید نیستند.

سید صالحی همچنین گفت: «اگر فردی مدعی است اکانتی با شماره شخصی خود و بدون اطلاع قبلی در سروش دارد می‌تواند از طریق پشتیبانی سروش با ایمیل support@sapp.ir موضوع را پیگیری کند.»

 

*** گلایه‌های وزیر جوان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر ارتباطات دولت دوازدهم را می‌توان به عنوان یکی از بزرگترین قربانیان تصمیم مسدودسازی تلگرام معرفی کرد. او که از مخالفان سیاست فیلترینگ در عرصه مجازی بود در نهایت چاره‌ای جز تمکین نداشت. همزمان با فشارها علیه پیام‌رسان سروش، برخی کابران در توییتر نیز این وزیر را خطاب قرار داده و از او خواسته‌اند که در برابر رفتارهای سروش اعتراض و مقاومت کند.

انتهای پیام///

منبع
تجارت نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید