کد خبر:80528
پ
۵۷۵۲۹۹۳۹
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

چهار برابر پول کتاب را به سیگار می‌دهیم

گردش مالی کتاب‌های غیردرسی سالانه ۸۰۰‌ و سیگار ۳‌ هزار و ۳۳۵‌ میلیارد تومان است.

گردش مالی کتاب‌های غیردرسی سالانه ۸۰۰‌ و سیگار ۳‌ هزار و ۳۳۵‌ میلیارد تومان است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، هر خانواده ایرانی به‌طور متوسط ۱۳۳‌ هزار و ۴۰۲ تومان برای دخانیات مصرف می‌کند. اگر این رقم را در ۲۵‌ میلیون خانوار ایرانی ضرب کنیم، متوجه می‌شویم که ایرانی‌ها در یک‌سال بیشتر از سه‌هزار و ۳۳۵‌ میلیارد تومان برای دخانیات هزینه می‌کنند.

 

*** مصرف هر روز سیگار ایرانی‌ها

 

اگر این رقم را برای هر روز به دست بیاوریم، متوجه می‌شویم براساس گزارش بانک مرکزی، ایرانی‌ها هر روز حدود ۹‌ میلیارد و ۲۶۴ ‌میلیون تومان برای سیگار و دخانیات مصرف می‌کنند.

 

گردش مالی کتاب در ایران سالانه ۳‌ هزار‌ میلیارد تومان است که ۲‌ هزار و ۲۰۰‌ میلیارد تومان از گردش مالی انجام‌ شده متعلق به کتاب‌های کنکور و کتاب‌های درسی است و در واقع گردش مالی کتاب‌های غیردرسی سالانه تنها ۸۰۰‌ میلیارد تومان است.

این در حالی است که ایرانی‌ها سالانه حدود ۳‌ هزار و ۳۳۵‌ میلیارد تومان برای سیگار پول می‌پردازند.

 

به این ترتیب، اگر آمار کلی گردش مالی کتاب در ایران را درنظر بگیریم، متوجه می‌شویم مردم کشور ما برای خرید کتاب کمتر از سیگارشان پول می‌دهند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع ایران، اگر بخواهیم در یک نگاه منطقی‌تر آمار کتاب‌های کنکور و درسی را از این بازار حذف کنیم، متوجه می‌شویم در ایران ۴,۱برابر کتاب برای خرید سیگار پول پرداخته می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
تجارت نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول