کد خبر:80507
پ
همراه بانک صادرات ایران
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بهترین همراه بانک ارتقاء یافته از نگاه کاربران کدام است؟

افزایش چشمگیر استفاده از گوشی‌های هوشمند از یک طرف و انجام کارهای بانکی توسط همراه بانک‌‌های مختلف از طرف دیگر، ارتقاء و تکامل همراه بانک‌ها را در دستور کار مدیران بانک‌ها قرار داده و فضای رقابتی را میان آن‌ها ایجاد کرده است.

افزایش چشمگیر استفاده از گوشی‌های هوشمند از یک طرف و انجام کارهای بانکی توسط همراه بانک‌‌های مختلف از طرف دیگر، ارتقاء و تکامل همراه بانک‌ها را در دستور کار مدیران بانک‌ها قرار داده و فضای رقابتی را میان آن‌ها ایجاد کرده است.

 

به گزارش سرویس بانک، بورس و بیمه خبرگزاری صنایع ایران، کارشناسان فضای مجازی و فناوری اطلاعات معتقدند، اینگونه که افزایش چشمگیر کاربران همراه بانک‌ها نشان می‌دهد، در آینده‌ای نزدیک شعب فیزیکی در بانکداری کم کم جایگاه ضعیف تری در میان مشتریان پیدا خواهد کرد.

 

*** همراه بانک‌ها جایگزین بانک‌های امروزی

 

کارشناسان می‌گویند حتی امکان دارد در آینده نه چندان دور، مشتریان بانک‌ها، صرفا برای برخی امور که نیاز به مستندات و امضای قراردادها به صورت مکتوب باشد به بانک‌ها مراجعه کنند، که البته برخی از آن خدمات نیز می‌تواند با توسعه برخی زیرساخت‌ها و استفاده از ظرفیت‌های دولت الکترونیک به صورت عام و کارت هوشمند ملی به صورت خاص، از طریق همراه بانک‌ها، در دسترس باشد.

 

*** ارتقای همراه بانک‌ها، میدان رقابت جدید میان بانک‌ها

 

در این میان، اگر پیش از این، یک رقابت جدی میان بانک‌ها در خصوص ارائه خدمات فیزیکی مطلوب وجود داشت، که البته با ورود بانک‌های خصوصی و رنگ و لعابی جدید، تحولی قابل توجه در آن رخ داد، در حال حاضر رقابت میان این بانک‌ها به ارائه خدمات اینترتی یا همان اینترنت بانک و همراه بانک‌ها کشیده شده است.

در حال حاضر اکثر بانک‌ها به دنبال این هستند تا دسترسی بهتر و خدمات بایسته و شایسته‌ای را به مشترکان خود از طریق همراه بانک‌ها ارائه دهند، و در واقع میدان رقابت جدیدی در ارتقای همراه بانک‌ها یا همان موبایل بانک ها بوجود آمده است.

 

*** بهترین همراه بانک ارتقاء یافته از نگاه کاربران

 

در همین راستا خبرنگاران سرویس بانک، بورس و بیمه خبرگزاری صنایع ایران به میان مشتریان بانک ها رفتند و نظرات آن‌ها را در خصوص همراه بانک‌ها، خدمات آن‌ها و مهمتر از همه ارتقای همراه بانک‌ها که سوژه گزارش بود، پرسیدند.

در آینده نزدیک یک گزارش کامل از این نظرسنجی تقدیم شما همراهان گرامی خواهد شد، اما در این گزارش، نتیجه نظرسنجی مذکور، چرایی انتخاب بانک برتر و خدماتی که بانک مربوطه با ارتقای همراه بانک خود، به مشتریانش ارائه می‌دهد، ارائه خواهد شد.

 

*** نظرسنجی در خصوص همراه بانک‌های ارتقاء یافته

 

پس از تحقیقات، بررسی میدانی و امتحان همراه بانک‌های مختلف، می توان اینگونه نتیجه‌گیری کرد که تقریبا تمامی بانک‌ها، خدمات یکسانی را به مشتریان ارائه می‌دهند و تلاش کردند در این رقابت، از یکدیگر عقب نمانند، اما موضوع این نظرسنجی در خصوص همراه بانک ارتقاء یافته یا به ادبیات دیگر، همراه بانک بهبود یافته بود و تلاش شده، نظرات مصاحبه‌شوندگان در خصوص ارتقای همراه بانکی که از آن استفاده می‌کنند، پرسیده شود، تا در نهایت بتوان به این سوال که، بهترین همراه بانک ارتقاء یافته در حال حاضر متعلق به کدام بانک است، پاسخ داد و بانک برتر را انتخاب ومعرفی کرد.

 

*** خدمات یکسان در کلیه همراه بانک‌های قدیمی

 

در خصوص همراه بانک‌های قابل قبول از نگاه مخاطبان، تقریبا می‌توان گفت، بانک‌ صادرات ایران ، بانک ملت ، بانک سامان ، بانک اقتصاد نوین ، بانک تجارت ، بانک شهر و بانک پاسارگاد با فاصله اندکی از یکدیگر جزو بانک‌هایی بودند که مشتریان آن‌ها از همراه بانک این بانک‌ها راضی بودند.

 

اما در مرحله بعد و اصلی نظرسنجی، از مخاطبان در خصوص ارتقاء و به زبان عامیانه، آپدیت همراه بانک‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، سوال شد و اینجا بود که تصمیم و انتخاب تا حد زیادی راحت‌تر شد.

 

*** بانک صادرات ایران رتبه برتر در ارتقاء و بهبود همراه بانک

 

از نگاه کاربران یا همان مشتریان بانک‌های مختلف که از همراه بانک این بانک‌ها برای امور بانکی خود استفاده می‌کنند، کاربران بانک صادرات ایران بودند که با فاصله قابل توجهی از کاربران همراه بانک، بانک‌های دیگر، از بهبود همراه بانک، بانک صادرات ایران، بخصوص نسخه جدید این همراه بانک، راضی‌تر بودند و با اذعان به این موضوع باعث شدند همراه بانک صادرات ایران به عنوان بهترین همراه بانک ارتقاء یافته از نگاه مخاطبان در فصل بهار ۹۷ ، انتخاب شود.

 

*** چرا بانک صادرات ایران اول شد؟

 

اما سوالی که احتمالا بلافاصله بعد از مطلع شدن از نتیجه نظرسنجی، پیش روی شما مخاطبان گرامی قرار می‌گیرد، چیستی خدمات جدیدی است که بانک صادرات ایران در نسخه ارتقاء یافته همراه بانک خود به کاربرانش ارائه می‌دهد.

در پاسخ به سوال مذکور، ابتدا برخی خدمات مهم همراه بانک صادرات ایران قبل از ارائه نسخه جدید این بانک، توضیح داده خواهد شد.

 

*** خدمات همراه بانک صادرات ایران در نسخه قدیمی

 

نرم افزار همراه بانک صادرات ایران قبل از ارائه نسخه جدید، خدماتی را به کاربرانش ارائه می‌داد که شاید در بیشتر همراه بانک‌های دیگر نیز وجود داشت، اما شاید در همراه بانک‌های دیگر به این حد کامل نبود. برخی از این خدمات مهم که توسط همراه بانک صادرات ایران ارائه می‌شد و می‌شود، به شرح ذیل است:

 

       * انتقال از حساب به کارت

       * انتقال به حساب خود

       * انتقال وجه سایر حساب های سپهری

       * انتقال وجه پایا ( بین بانکی )

       * دریافت شناسه شبا و رمز حساب

       * انتقال اطلاعات به سیم‌کارت فعلی

       * دریافت نرخ ارز

       * دریافت مانده حساب

       * دریافت سه گردش آخر حساب

       * استعلام چک

       * پرداخت اقساط تسهیلات

       * خرید شارژ برای کلیه سیم‌کارت‌های تلفن همراه در کشور

       * دریافت اطلاعت شارژهای خریداری شده

       * اعلام مفقودی کارت و مسدودی کارت و …

 

البته از نگاه کاربران بانک صادرات ایران ، خرید شارژ از طریق همراه بانک این بانک نیز بسیار قابل توجه و راحت است. کاربران این بانک می‌گویند:

برای پرداخت میشود از بارکد اسکنری که برنامه همراه بانک ، بانک صادرات ایران دارد، استفاده نمود.

خرید شارژ مستقیم و غیر مستقیم با ارسال و دریافت شماره از مخاطبین، از دیگر امکانات این همراه بانک است که در نوع  خود بسیار قابل توجه است که کار را برای کاربران تا حد زیادی راحت‌تر کرده است.

 

*** نسخه جدید همراه بانک صادرات ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نسخه جدید همراه بانک صادرات ایران که اخیرا نیز در اختیار مشتریان این بانک قرار گرفته است، امکانات و خدماتی را به کاربرانش ارائه می‌دهد که در نوع خود بسیار قابل توجه است و احتمالا به همین دلیل از نگاه کاربران به عنوان بهترین و کاملترین همراه بانک ارتقاء یافته انتخاب شده است.

با همراه بانک صادرات ایران دست یابی به اطلاعات تکمیلی حساب تسهیلاتی مشتریان ممکن شده است.

 

*** همراه بانک صادرات ایران در نسخه‌های اندروید و آی او اس

 

در واقع مشتریان بانک صادرات ایران می‌توانند با دریافت جدیدترین نسخه ارتقاء یافته اندرویدی و آی او اس همراه بانک این بانک، از کامل‌ترین و دقیق‌ترین اطلاعات حساب خود، مطلع شوند.

نرم‌افزارهای همراه بانک ، بانک صادرات ایران در نسخه‌های ۴.٩۴ اندرویدی و آی او اس ۵.٩۶ با قابلیت‌های جدید بر وب سایت اینترنتی این بانک بارگذاری و در دسترس مشتریان این بانک قرار گرفته است.

 

*** دست یابی به اطلاعات تکمیلی حساب تسهیلاتی مشتریان
 

به اعتقاد کارشناسان در نسخه جدید همراه بانک صادرات ایران ، با افزایش برخی ظرفیت‌ها می‌توان شرایط ایده‌آل‌تری را برای کنترل دارایی‌ها و میزان دریافت و پرداخت‌ها، بویژه در خصوص نحوه اقساط پرداختی و بدهی‌های بعدی، تجربه نمود.

 

*** خدمات جدید همراه بانک صادرات ایران

 

از جمله مهمترین تغییرات انجام شده در نسخه ارتقاء یافته همراه بانک صادرات ایران که امکانات بیشتری را برای کاربران این بانک بوجود آورده است، می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 

       اضافه شدن فیلد شناسه واریز به مرحله دوم سرویس انتقال وجه کارت به کارت

       امکان به اشتراک‌گذاری سوابق تراکنش

       نمایش اطلاعات کامل‌تر در سرویس تسهیلات درون بانکی

       اصلاح اطلاعات جغرافیایی شعب

 

در نسخه جدید همراه بانک صادرات ایران ، اطلاعات و جزئیات دقیق‌تری از روند بازپرداخت اقساط تسهیلاتی و همچنین مراحل بازپرداخت تسهیلات مشارکت مدنی برای مشتریان این بانک ارسال می‌شود.

 

*** دریافت اطلاعات کامل با همراه بانک صادرات ایران

 

به  گزارش خبرگزاری صنایع، مشتریانی که تسهیلات دریافتی خود را بصورت قسطی بازپرداخت می‌کنند، در صورت استفاده از نسخه جدید همراه بانک صادرات ایران ، پس از پرداخت هر قسط، با دریافت پیامی، علاوه بر نام صاحب حساب، نوع تسهیلات، شماره تسهیلات، مبلغ هر قسط، مانده بدهی و جریمه احتمالی تاکنون، تاریخ اولین قسط پرداخت نشده، بدهی باقیمانده کل تسهیلات، تعداد کل اقساط، تعداد اقساط پرداخت شده، جمع اقساط و جریمه احتمالی پرداخت شده، تاریخ سررسید آخرین قسط و تعداد اقساط معوقه با خبر خواهند شد.

 

*** دریافت اطلاعت دقیق حساب با همراه بانک صادرات ایران

 

علاوه بر موارد فوق، مشتریانی که تسهیلات مشارکت مدنی با قابلیت بازپرداخت مرحله ای از بانک صادرات ایران دریافت کرده‌اند، در صورت استفاده از نسخه جدید همراه بانک صادرات ایران ، می‌توانند ضمن رویت پیام‌هایی درخصوص ذکر نام و مشخصات صاحب حساب، نوع و شماره تسهیلات، از اطلاعات دقیق‌تری از حساب تسهیلاتی خود همچون؛ تاریخ سررسید مرحله جاری، تعداد مراحل معوقه، مانده بدهی مرحله جاری، تاریخ سررسید آخرین مرحله قسط، تعداد کل مراحل اقساط و تعداد مراحل پرداخت شده، مطلع شوند.

 

اگر شما مخاطبان گرامی خبرگزاری صنایع نیز از مشتریان بانک صادرات ایران هستید، می‌توانید با دریافت اپلیکیشن اختصاصی این بانک و نصب آن بر روی گوشی همراه خود، بدون نیاز به مراجعه به شعب گسترده این بانک و حتی دستگاه‌های خودپرداز، نسبت به انجام امور بانکی مورد نظر خود، اقدام نمایید.

 

*** خدمات شبانه‌روزی همراه بانک صادرات ایران

 

به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران ، خدمات غیر حضوری همراه بانک صادرات ایران به صورت شبانه‌روزی قابل استفاده هستند.

بنابراین مشتریان بانک صادرات ایران می‌توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی و تنها با در دست داشتن گوشی همراه، عملیات بانکی خود را انجام دهند.

البته اگر تاکنون از همراه بانک صادرات ایران استفاده نکرده‌اید، می‌توانید با مراجعه به یکی از شعب بانک مذکور، نسبت به تکمیل فرم فعال‌سازی همراه بانک حساب خود، اقدام نمایید.

 

*** همراه بانک صادرات ایران در سه نسخه اندروید، آی او اس و جاوا

 

به گزارش سرویس بانک، بورس و بیمه خبرگزاری صنایع ایران، همراه بانک صادرات ایران شامل سه نسخه اندروید، آی او اس و جاوا می‌باشد که هر سه نسخه به صورت رایگان از طریق وب سایت این بانک، قابل دانلود و بارگذاری هستند.

به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، اگر در مورد قابلیت‌های برنامه همراه بانک صادرات ایران یا همان موبایل بانک صادرات ایران، نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان این بانک، از آن‌ها راهنمایی لازم و دقیق‌تر را دریافت نمایید.

 

برای دریافت و دانلود جدیدترین نسخه همراه بانک صادرات ایران می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

 

http://www.bsi.ir/Pages/ElectronicBank/mobileBank.aspx

 

 

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید