کد خبر:80325
پ
تلگرام
معاون مرکز ملی فضای مجازی:

کاهش ۵۰ درصدی کانال‌های تلگرام

عباس آسوشه از کاهش تعداد کانال‌های فعال در تلگرام از ۵۳۰ هزار به ۲۷۷ هزار کانال، خبر داد.

عباس آسوشه از کاهش تعداد کانال‌های فعال در تلگرام از ۵۳۰ هزار به ۲۷۷ هزار کانال، خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، به نقل از سروش، معاون مرکز ملی فضای مجازی افزود: تعداد بازدیدهای تلگرام تا ۲۸ اردیبهشت از حدود ۲.۵ میلیارد به کمتر از یک میلیارد رسیده است.

 

*** ۲۵ میلیون کاربر عضو پیام رسان‌های داخلی شدند

 

وی گفت: در مدت زمان کوتاهی که پیام رسان‌های داخلی شروع به فعالیت کردند، حدود ۲۵ میلیون کاربر در این پیام رسان‌ها ثبت نام کرده و بیش از ۹ میلیون و دویست هزار کاربر نیز فعال هستند.

معاون مرکز ملی فضای مجازی تاکید کرد: پیام رسان‌های داخلی به همت متخصصان جوان داخلی در مدت دو ماه به حدود ۱۰ میلیون کاربر فعال دست یافتند که این کار بسیار شگرفی است، در حالی که تلگرام در دو سال اول به همین تعداد کاربر فعال رسیده بود.

بنابراین اگر امکانات لازم در اختیار پیام رسان های داخلی قرار بگیرد می‌توانند بیش از پیش خود را نشان داده و نیاز مردم کشور را برآورده کنند.

 

*** کیفیت سرویس‌ها هنوز قابل قبول نیست

 

آسوشه با بیان اینکه ۵ سال تمام امکانات کشور در اختیار تلگرام گذاشته شده و اکنون در حدود دو ماه است که این فرصت در اختیار جوانان کشور قرار گرفته است، افزود:

البته قبول داریم که کیفیت سرویس‌ها هنوز آنچنان که مردم انتظار دارند نیست و به پیام رسان‌های داخلی تاکید کرده‌ایم که باید در جهت رسیدن به کیفیت مورد نظر مردم حرکت کنند.

 

وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی کشور ارزیابی دقیق‌تر پیام رسان‌های داخلی را در مرحله دوم شروع کرده تا مطمئن شویم پیام‌رسان‌های داخلی ما قادر به پاسخگویی به بیش از ۵۰-۶۰ میلیون کاربر هستند گفت:

خواسته پیام رسان‌های داخلی این است که روی پای خودشان بایستند و بارها در جلسات اعلام کردند که ۶ ماه به ما فرصت بدهید تا ما مستقل کار کنیم و هیچ حمایتی نه از دولت و نه خارج از آن نخواهیم خواست.

 

*** تعداد بازدیدهای تلگرام ۶۰ درصد کاهش یافت

 

معاون مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: اتفاقی که افتاده نشان می‌دهد تعداد بازدیدهای تلگرام از آخر فروردین تا ۲۸ اردیبهشت، از حدود ۲.۵ میلیارد بازدید به کمتر از یک میلیارد رسیده که به معنای کاهش ۶۰ درصدی بازدید است. همچنین تعداد کانال‌های فعال در تلگرام نیز ۵۳۰ هزار بوده که بر اساس آمار و ارقام پژوهشگاه پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی دانشگاه تهران در این بازه دوماهه به کمتر از ۲۷۷ هزار کانال رسیده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به گفته آسوشه، تعداد مطالب تولید شده از ۱۰۰ هزار مطلب به کمتر از ۷۵ هزار مطلب تولیدی رسیده که همه این موارد نشان دهنده این است که انحصارشکنی اتفاق افتاده و ما به شرایط قبل بازنخواهیم گشت.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + ده =

کلید مقابل را فعال کنید