کد خبر:80256
پ
کارگزاری

تمدید مهلت تجمیع مجوز کارگزاری‌ها

مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس از تمدید مهلت تجمیع مجوز کارگزاری‌ها تا پایان آبان ماه ۹۷ خبر داد.

مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس از تمدید مهلت تجمیع مجوز کارگزاری‌ها تا پایان آبان ماه ۹۷ خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس در تازه‌ترین اقدام خود خطاب به تمامی شرکت‌های کارگزاری اعلام کرد که شرکت‌های کارگزاری با سرمایه ۱۵۰ میلیارد ریال و بیشتر تا تاریخ ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷ فرصت خواهند داشت، تا مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری را تجمیع نمایند.

براساس این گزارش، مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس اعلام کرده موضوع تجمیع مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری براساس مصوبه‌های ۴۳۳ و همچنین ۴۹۳ جلسات هیأت مدیره سازمان بورس مبنی بر تجمیع مجوزهای فعالیت کارگزاران مطرح و با تصویب تمدید دوباره مهلت تجمیع مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری تا پایان آبان ماه امسال همراه بوده است.

براساس ابلاغیه جدید سازمان بورس، شرکت‌های کارگزاری با سرمایه کمتر از ۱۵۰ میلیارد ریال تا تاریخ ۳۱ مردادماه ۱۳۹۷ فرصت دارند، برنامه افزایش سرمایه با تخصیص اولویت سرمایه برای هر مجوز فعالیت را با زمان بندی حداکثر یک ساله همراه با تعهدنامه اعضای هیأت مدیره جهت اجرای برنامه ارائه نمایند.

 

*** تمدید مهلت تجمیع مجوز کارگزاری‌ها با سرمایه ۱۵۰ میلیارد ریال

 

براساس این ابلاغیه عدم ارائه برنامه یا عدم اجرایی نمودن برنامه افزایش سرمایه به منزله درخواست فعالیت در مورد مجوزهایی است که نسبت به تأمین سرمایه آن اقدام نموده‌اند و برنامه‌ای برای فعالیت در سایر مجوزها که سرمایه آن تأمین نشده است، ندارند.

بدیهی است در صورت عدم ارائه برنامه به تشخیص سازمان بورس، مجوزهایی که سرمایه آنها تأمین نشده است لغو خواهد شد.

محمد عطایی، مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس در انتهای ابلاغیه خود عنوان کرده: در مورد شرکت‌های کارگزاری با سرمایه کمتر از ۴۰ میلیارد ریال در صورت عدم ارائه زمان‌بندی افزایش سرمایه یا عدم اجرایی نمودن برنامه زمان‌بندی افزایش سرمایه به منزله درخواست لغو مجوز فعالیت کارگزاری است.

سازمان بورس پیش از این برای افزایش کفایت سرمایه شرکت های کارگزاری تا پایان اردیبهشت ماه امسال مهلت داده بود.

به گزارش خبرگزاری صنایع، برخی گزارش های تایید نشده در این زمینه حاکی است، شرکت های کارگزاری خصوصی برای نجات خود از لغو مجوز اقدام به جابجایی سوری دارایی های ثابت میان دیگر کارگزاری‌ها با هدف شناسایی سود حسابداری در صورت های مالی و افزایش سرمایه از این محل کرده‌اند.

انتهای پیام///

منبع
فصل تجارت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید