کد خبر:80138
پ
۱۶۷۰۲۵۵۳۱۲p

اوکراین واردات زغال سنگ را افزایش می‌دهد

واردات زغال سنگ اوکراین در ماه آوریل افزایش یافت.

واردات زغال سنگ اوکراین در ماه آوریل افزایش یافت.
 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، در ماه آوریل ارزش واردات زغال سنگ اوکراین رشد ۲۱٫۱ درصد یا ۴۲ میلیون و ۴۸۴ هزار دلاری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت و به ۲۴۳ میلیون و ۷۸۸ هزار دلار رسیده است.

 

این درحالی است که صادرات افت ۹۹٫۷ درصد یا ۶ میلیون و ۶۳۶ هزار دلاری داشته و به ۱۹ هزار هزار دلار رسیده است.

 

گفتنی است. یکی از دلایل کاهش صادرات و در مقابل افزایش واردات شاید کاهش عرضه زغال کک شو در آوریل بوده است.

 

در ماه آوریل، شرکت‌های تولیدکننده زغال تنها یک میلیون و ۱۲۰ هزار تن زغال کک شو دریافت کردند که ۱۸ درصد کمتر از ماه مارس بوده است.

 

*** کاهش تولید زغال اوکراین

 

همین امر سبب شد شرکت‌های تولیدکننده زغال اوکراین در ماه آوریل تنها ۲۴۰ هزار تن زغال تحویل دهند که ۴ درصد کمتر از ماه قبل بوده است. لذا شرکت‌ها مجبور به واردات ۸۸۰ هزار تن زغال از خارج شدند.

 

گفتنی است در ۴ ماهه اول امسال یعنی ماه‌های ژانویه تا آوریل کارخانه‌های تولید کک بالغ بر ۴ میلیون و ۷۴۰ هزار تن زغال دریافت کردند که یک درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بود. ار این میزان یک میلیون و ۲۰ هزار تن زغال داخلی بوده و ۳ میلیون و ۷۲۰ هزار تن وارداتی است که داخلی ۱۸ درصد افت اما وارداتی ۶ درصد رشد داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع ایران، در ماه‌های ژانویه-آوریل، تولیدات کک تولیدی به میزان ۴،۷۷۴ میلیون تن، به میزان ۱ درصد در سال، از جمله ۱٫۰۲ میلیون تن زغال سنگ داخلی، به میزان ۱۸ درصد و ۳٫۷۲ میلیون تن وارداتی و ۶ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام///

منبع
معدن نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید