کد خبر:79964
پ
تونل

افتتاح تونل پیامبر اعظم (ص)

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام از بازگشایی تونل پیامبر اعظم (ص) در محور ارتباطی ایلام – ایوان خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام از بازگشایی تونل پیامبر اعظم (ص) در محور ارتباطی ایلام – ایوان خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، نورالله دلخواه با اشاره به اینکه تونل پیامبر اعظم (ص) بامداد چهارشنبه ۲۹ فروردین ریزش کرد

که این حادثه منجر به مسدود شدن تونل شد افزود: با توجه به مسدود شدن این محور و با تلاش گروه‌های راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام نواقص مربوط به علائم راهنمایی و رانندگی و انجام خط کشی در محور قدیمی ایلام به ایوان(تونل رنو) برطرف و تردد در این محور برقرار شد.

وی با اشاره به نبود اعتبارات کافی و زمانبر بودن عملیات بهسازی و ترمیم این تونل با بیش از ۳ ماه یادآور شد: تیم کارشناسی این پروژه توانست در مدت زمان ۳۸ روز از زمان وقوع حادثه و با استفاده از قاب‌های فلزی نسبت به بازسازی سقف این تونل اقدام کند. 

 

*** ریزش تونل پیامبر اعظم (ص) در ۲۹ فروردین ماه

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام افزود: هم اکنون عملیات بهسازی و بازسازی این تونل به پایان رسیده و تیم‌های راهداری استان در حال پاکسازی این محور هستند که تا عصر امروز محور باز و تردد در این مسیر برقرار می‌شود.

تونل پیامبر اعظم (ص) در مسیر ارتباطی ایلام به ایوان ۲ هزار و ۷۰۰ متر طول داشته و سال ۸۸ با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و هم اکنون اصلی ترین مسیر تردد مسافران از این شهرستان به مرکز استان ایلام است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهرستان ایوان با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری ایلام واقع است.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید