کد خبر:79807
پ
دخانیات
دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران:

ضرر یک میلیارد دلاری استعمال دخانیات !

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران اعلام کرد، یک میلیارد دلار از بودجه کشور صرف دخانیات می‌شود.

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران اعلام کرد، یک میلیارد دلار از بودجه کشور صرف دخانیات می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، محمدرضا مسجدی در نخستین همایش ملی پاد (پیشگیری استعمال دخانیات) که در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد شهرستان ورامین برگزار شد، اظهار کرد: با فعالیت‌هایی که نیروهای پاد داشتند، استقبال عموم مردم و دانش‌آموزان برای مبارزه با استعمال دخانیات در سال جاری بیشتر از سال گذشته بوده است.

وی بیان کرد: طرح شهر بدون دخانیات باید آغاز شود، هرچند که اجرای کامل آن سال‌ها به طول انجامد اما از شهرداری ورامین می‌خواهیم که این تابلو را در ابتدای شهر ورامین نصب کند.

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران تصریح کرد: پارک شقایق ورامین نخستین پارک بدون دخانیات کشور است و شهردار سابق ورامین قول داد که این کار را برای تمام پارک‌های شهرستان اجرایی کند.

مسجدی خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم که رسانه‌ها فعالیت شهر ورامین را در سطح کشور اطلا‌ع‌رسانی کنند تا دیگر شهرهای کشور نیز به اجرای این طرح اشتیاق پیدا کنند.

 

*** پارک شقایق ورامین نخستین پارک بدون استعمال دخانیات

 

وی با بیان اینکه برجام فعلاً مشکل سیاسی و اقتصادی کشور است، توضیح داد: کل بودجه کشور به لحاظ ارزی بین ۵۰ تا ۶۰ میلیارد است و این تأسف‌بار است که یک میلیارد دلار آن خرج دخانیات شود و ۷۰ درصد آن نیز به جیب کشورهای دیگر می‌رود.

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران اظهار کرد: کارخانه‌های مشترک لاستیک‌سازی با ژاپن تعطیل شده است اما در حال حاضر ژاپن کارخانه تولید دخانیات احداث کرده است.

 

*** سالانه ۳ هزار میلیارد تومان خرج سرطان‌های ناشی از استعمال دخانیات می‌شود

 

مسجدی مطرح کرد: برای کالاهای استراتژیک کشور باید محصولات را وارد کشور کنیم در حالی که کارخانه‌های خارجی اعلام می‌کنند که زمین، کشاورز، کارگر، تولید، فروش و ضرر بیماری‌های گیاهان دخانیات برای ایران و فقط سود مالی بسیار خوب آن برای خارجی‌هاست.

وی با بیان اینکه دخانیات برای ایران تحریم نخواهد شد و نشده است، تصریح کرد: با دخانیات نیروهای نوجوان و جوان ما به سمت مشکلات اجتماعی می‌روند تا جایی که روزانه ۳ میلیارد تومان خرج قلیان شده و سالانه ۳ هزار میلیارد تومان خرج سرطان‌های ناشی از استعمال دخانیات می‌شود.

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران خاطرنشان کرد: بدانیم اگر می‌خواهیم که جلوی اعتیاد را بگیریم باید روی همین نوجوانان و کودکان سرمایه‌گذاری کنیم.

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در پایان متذکر شد: امیدواریم که موج «ورامین شهر بدون دخانیات» به تمام کشور صادر شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری فارس استان تهران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول