کد خبر:77907
پ
کارت های بانکی

امکان استفاده از کارت‌های بانکی ایران در ترکیه فراهم شد

عضو هیئت مدیره بانک ملی امکان تبادل ریال ایران و لیر ترکیه از طریق کارت‌های بانکی دو کشور را تایید کرد.

عضو هیئت مدیره بانک ملی امکان تبادل ریال ایران و لیر ترکیه از طریق کارت‌های بانکی دو کشور را تایید کرد.

 

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، مسعود خاتونی عضو هیئت مدیره بانک ملی  از تلاش برای اجرایی شدن تبادل ریال ایران با لیر ترکیه از طریق کارت‌های بانکی دو کشور از عید فطر خبر داد.

 

 

وی با بیان این مطلب گفت: عملیات زیرساختی و فنی پروژه تبادل ریال ایران با لیر ترکیه از طریق کارت‌های بانکی دو کشور به انتها رسیده  و به‌صورت آزمایشی نیز چند تراکنش خرید انجام‌شده است.

 

 

 

*** چند تراکنش آزمایشی بین کارت‌های بانکی دو کشور انجام شده است 

 

 

 

خاتونی در خصوص زمان اجرایی شدن این پروژه اظهار داشت: این طرح در نیمه دوم اسفندماه آماده عملیاتی شدن بود و در حال حاضر مذاکرات نهایی بین مسئولان دو کشور در بانک‌های مرکزی ایران و ترکیه در حال انجام است.

 

 

عضو هیئت مدیره بانک ملی افزود: به اعتقاد من اگر در روند مذاکرات با مشکل جدی مواجه نشویم از عید فطر این پروژه وارد فاز عملیاتی می‌شود.

 

 

 

*** رایزنی با مسئولان کشور ترکیه درباره تبادل مالی بین کارت‌های بانکی دو کشور، در حال انجام است   

 

 

 

معاون فناوری اطلاعات بانک ملی در خصوص شرایط ال سی‌های که قرار است به لیر باز شود، گفت: در حال حاضر این ال سی‌ها برای چند بخش بازشده است و هدف از این کار تبادل کالاهای تولید داخل بین دو کشور ایران و ترکیه با ارزتبادلی ریال و لیر است.

 

 

وی افزود: ثبت سفارش در این حوزه هرروز در حال افزایش است و گشایش اعتبار بین ایران و ترکیه به‌صورت مستمر انجام می‌شود که هدف از این کار افزایش واردات و صادرات کالاهای تولید داخل در دو کشور است.

 

 

خاتونی با اشاره به این‌که تعداد کاربران پیام‌رسان بله از مرز یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عبور کرده است، گفت: ترافیکی که تعداد کاربران پیام‌رسان بله ایجاد کرده‌اند در حدود ۷۵ درصد به‌طور روزانه است که نشان از به‌کارگیری و بهره‌گیری از این اپلیکیشن از سوی مردم دارد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیئت مدیره بانک ملی ادامه داد: برخورداری پیام‌رسان بله از زیرساخت‌ها و ماژول‌های بانکی دلیل اصلی استقبال مردم از این پیام‌رسان و عاملی مهم در افزایش ماندگاری کاربران آن است.

انتهای پیام///

منبع
فرتاک نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید