کد خبر:77351
پ
n82676420-71890650
رییس هیات عامل ایمیدرو

اشتغال‌زایی در مجتمع‌ سنگ آهن سنگان

رییس هیات عامل ایمیدرو از اشتغال‌زایی ۶هزار نفری مجتمع‌های سنگ آهن سنگان خبر داد.


رییس هیات عامل ایمیدرو از اشتغال‌زایی ۶هزار نفری مجتمع‌های سنگ آهن سنگان خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، رییس هیات عامل ایمیدرو که بعد از ظهر امروز در بازدید از کارخانه‌ها و طرح‌های فراوری سنگ آهن سنگان سخن می‌گفت، تصریح کرد: با ارایه تسهیلات ویژه می‌توان مشکل تامین زیرساخت این منطقه را در مدت ۴ سال برطرف کرد.

 

مهدی کرباسیان با بیان اینکه تا شروع دولت یازدهم طرح‌های سنگان از تحرک خاصی برخوردار نبودند، گفت: از نیمه سال ۹۲ پروژه‌های این منطقه برای ظرفیت سازی بیش از ۲۰ میلیون تن کنسانتره و گندله سنگ آهن فعال و در سال گذشته دو کارخانه گندله به ظرفیت ۱۰ میلیون تن و یک کارخانه کنسانتره به ظرفیت ۲٫۵ میلیون تن وارد مدار تولید شدند.

 

 

*** ایجاد اشتغال در کارخانه‌ها و پروژه‌های سنگ آهن سنگان

 

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: اشتغال‌زایی کارخانه‌ها و پروژه‌های سنگان تا ۶هزار نفر خواهد بود.

 

وی از جمله مشکلات فعلی این منطقه را تامین آب، توسعه ‌حمل و نقل و همچنین فرودگاه ذکر کرد و گفت: انتقال پساب شهری مشهد به این ناحیه،‌کمک بزرگی به تامین آب منطقه خواهد کرد.

 

کرباسیان درباره تعیین حامل‌های انرژی اظهار داشت: مذاکراتی را با وزارت نیرو آغاز کرده ایم و پیشنهادهایی نیز به دولت ارایه شده است.

 

 

*** سنگان الگویی کم نظیر برای سرمایه گذاری

 

 

مرتضی هاشم پور مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان نیز در این برنامه اظهار داشت: افتتاح جاده خواف-سلامی با همت و مشارکت ایمیدرو و همکاری اداره شهرسازی محقق شد.

 

وی سنگان را الگویی کم نظیر برای سرمایه گذاری اعلام کرد و گفت: تشکیل شرکت زیرساخت معدن و صنایع معدنی شرق ایران برای ناحیه سنگان، یکی از توفیقاتی است که توسط ایمیدرو اتفاق افتاده است.

 

مدیر عامل شرکت زیرساخت معدن و صنایع معدنی شرق ایران، محمد علی زاده نیز در این برنامه گفت: خط انتقال برق این منطقه به پیشرفت فیزیکی ۸۰درصدی رسیده است.

 

وی با بیان اینکه منطقه نیاز به ۶۵۶ لیتر بر ثانیه آب دارد اظهار داشت: تولید ۲۰ تا ۲۳ میلیون تن گندله در این منطقه نیاز به توسعه زیرساخت‌ها و همچنین همکاری دستگاه‌های مختلف دارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع ایران، در برنامه روز گذشته، رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین از یک کارخانه تولید کنسانتره به روش خشک دیدن کرد. این کارخانه در منطه خواف و نزدیک به معادن سنگانفعالیت می‌کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید