کد خبر:77228
پ
زیمنس

قطع همکاری زیمنس با ایران

مدیرعامل شرکت آلمانی زیمنس از قطع همکاری با ایران پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌ها خبر داد.

مدیرعامل شرکت آلمانی زیمنس از قطع همکاری با ایران پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌ها خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، پس از خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم‌های جدید،این شرکت نمی تواند هیچ همکاری تجاری جدیدی با ایران انجام دهد.شرکت‌های بین المللی دیگر مجاز به پذیرش سفارشات جدید از ایران نیستند وگرنه ممکن است با اقدامات تلافی جویانه دولت آمریکا مواجه شوند اما قراردادهای موجود باید اجرا شود.

 

وی افزود: تصمیم ترامپ به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران بدان معناست که شرکت زیمنس باید به تحریم‌های آمریکا گردن بنهد.اصل برتری و تقدم سیستم سیاسی در جهان حاکم است. اگر نظر این سیستم برتر این باشد که قرار است کار خاصی انجام شود، ماهم دقیقا باید همان کار را انجام دهیم.ما یک شرکت جهانی هستیم و منافع و ارزش‌هایی داریم که باید بین هر دوی آن‌ها توازن برقرار کنیم.

 

 

***  زیمنس سالانه ۲۰ میلیارد دلار در آمریکا فروش دارد

 

 

شرکت زیمنس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: با دقت فراوان گام‌های مرتبط با تحریم برداشته شده از سوی آمریکا را تحلیل خواهیم کرد…. در گذشته به دقت از تمام قوانین کنترل صادراتی (دولت آمریکا) تبعیت کرده ایم و در آینده نیز این کار را ادامه خواهیم داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، روند تحویل ۳ توربین گازی به ایران همچنان در جریان است، اما همکاری این شرکت با ایران بخشی بسیار کوچک از کل درآمد این شرکت را تشکیل می‌دهد. این در حالی است که زیمنس سالانه ۲۰ میلیارد دلار در آمریکا فروش دارد که حدود ۲۰ درصد کل فروش جهانی این شرکت را تشکیل می‌دهد. زیمنس همچنین حدود ۵۰ هزار کارمند در آمریکا دارد.

انتهای پیام///

منبع
بورس پرس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید