کد خبر:77237
پ
اپک

اوپک کاهش تولید نفت را ادامه می‌دهد

آمار اوپک نشان می‌دهد مازاد جهانی عرضه نفت تقریبا برطرف شده است و این سازمان کاهش تولید نفت را در دستور کار خود قرار داده است.

آمار اوپک نشان می‌دهد مازاد جهانی عرضه نفت تقریبا برطرف شده است و این سازمان کاهش تولید نفت را در دستور کار خود قرار داده است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، آمار سازمان اوپک نشان می‌دهد به لطف توافق کاهش تولید نفت، مازاد جهانی عرضه تقریبا برطرف شده است اما اوپکی‌ها همچنان بیش از میزان تعیین شده، تولید خود را کاهش می‌دهند.

 

براساس منابع ثانوی، تولید نفت اوپک در ماه آوریل تنها با ۱۲ هزار بشکه در روز افزایش، ماهانه به ۳۱ میلیون و ۹۳۰ هزار بشکه در روز رسید که این میزان عرضه حتی ۸۰۰ هزار بشکه کمتر از تقاضای جهانی برای نفت اوپک است.

 

منابع اولیه یا همان آمار رسیده از اعضای اوپک نیز خبر از کاهش تولید بیشتر می‌دهند. 

 

 

*** کاهش تولید نفت روند سریع تری به خود گرفته است و به ۱۲ هزار بشکه در روز رسید 

 

 

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی می‌کند که تولید نفت شیل آمریکا در ماه ژوئن با ۱۴۵ هزار بشکه در روز افزایش به بالاترین رقم هفت میلیون و ۱۸۰ هزار بشکه ای در روز برسد که بیشتر این افزایش مربوط به بزرگترین حوزه نفتی آمریکا یعنی پرمیان است.انتظار می‌رود تولید نفت گاز آمریکا نیز در این مقطع به رکورد ۶۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون فوت مکعب در روز برسد.

 

شرکت ملی نفت ابوظبی به منظور توسعه فعالیت مجموعه پالایش و پتروشیمی (الرویس) خود و ایجاد تاسیسات تولید آلکیل بنزن خطی، قراردادی با شرکت انرژی اسپانیا امضا کرده است.

 

این تاسیسات جدید که برای تولید مواد شوینده، رنگ و مواد آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله ابتکار عمل‌های جدید ادنوک برای توسعه صنعت پالایش و پتروشیمی به شمار می‌رود و این شرکت قصد دارد در پنج سال آینده ۴۵ میلیارد دلار در این حوزه سرمایه گذاری کند.

 

تفاهم این قرارداد نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به امضای طرفین رسیده بود. 

 

منابع آگاه اعلام کردند که شرکت ملی نفت نیجریه، به تازگی قراردادهای صادرات نفت امضا کرده که مدت آن‌ها به جای یک سال، دو ساله است.

 

فهرست اسامی شرکت‌های طرف قرارداد که شامل۵۰ تا ۶۰ مورد است، شامل ابر شرکت‌های معامله گر سوئیسی نفت از جمله ویتول، ترافیگورا و گلنکور و غول های نفتی توتال فرانسه، سپسا اسپاینیا، سوکار جمهوری آذربایجان و لوک اویل روسیه می‌شود. 

 

 

*** شرکت ملی نفت نیجریه، به تازگی قراردادهای صادرات نفت امضا کرده که مدت آن‌ها به جای یک سال، دو ساله است 

 

 

منابع صنعتی و بانکی اعلام کردند که ابرشرکت نفتی کونوکوفیلیپس آمریکا قصد دارد میدان‌های نفتی خود در دریای شمال را بفروشد و بر روی میدان‌های شیل خود در بازار داخلی تمرکز کند. 

 

واگذاری دارایی‌های این شرکت در فراساحل بریتانیا تا ۲ میلیارد دلار نقدینگی برای کونوکوفیلیپس ایجاد می‌کند. 

 

تولید نفت و گاز این شرکت آمریکایی در دریای شمال در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۷۵ هزار بشکه معادل نفت در روز می رسید. 

 

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه معتقد است، در صورتی که فعالیت‌های یک جانبه نفتی در قبرس جنوبی ادامه یابد، منطقه مدیترانه شرقی با مسائل امنیتی رو به رو خواهد شد. 

 

ترکیه و قبرس جنوب بر سر تحقیقات نفت و گاز در فراساحل دریای مدیترانه و سهم شمال و جنوب دچار اختلاف نظرند. 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ترکیه در گذشته نیز بارها مدعی شد که قبرس جنوبی حق ندارد تا پیش از از حل کامل موضوع وحدت شمال و جنوب، به عملیات اکتشافات نفت و گاز اقدام کند زیرا بخش ترک نشین نیز در منابع احتمالی انرژی سهیم است.

 

انتهای پیام///

منبع
بورس پرس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید