کد خبر:77096
پ
صنایع کوچک
معاون وزیر صنعت:

صنایع کوچک ، راه نجات توسعه کشور

معاون وزیر صنعت در گردهمایی معاونین صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی سراسر کشور، راه نجات توسعه کشور را صنایع کوچک عنوان کرد.

معاون وزیر صنعت در گردهمایی معاونین صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی سراسر کشور، راه نجات توسعه کشور را صنایع کوچک عنوان کرد.

 

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، نجفی، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی افزود: بالاترین قدرت، وجود نیروی کار و نیروی جوان ما است. مطالعات انجام شده در کشورهای پیشرفته مثل سوئد و سوییس نشان می‌دهد رمز پیروزی اینها وجود گروه‌های متخصص و اینتلیجنس است.

 

نجفی با اشاره به اینکه فرمانده میدان در استان‌ها مدیران صنایع کوچک هستند گفت: ما باید به عنوان یک رزمنده تلاش کنیم و  با تمام وجود باید وارد بشویم و کارهای بزرگی را در ارتباط با صنعت انجام دهیم. مثلا در بازار پوشاک، ترکیه، با ۸۰ میلیون جمعیت، سرانه صادراتش ۱۴۰ دلار است یا کشور چین با ۱ میلیارد و ۳۸۰ میلیون نفر جمعیت، سرانه صادراتش ۸۰ دلار است در حالی که سرانه صادرات ایران ۸۹ سنت است.

 

نجفی در ادامه گفت: رهبری به آقای ربیعی  فرمودند که “اگه من جای شما بودم، یقم رو پاره می‌کردم”، ما چرا یقه مان را پاره نکنیم. ما چرا در مقابل بیمه، بانک و فلان دفاع نکنیم.

 

 

*** اگر مواد اولیه خیلی از کالاهای اولیه رو داشتیم از تحریم ترسی نداشتیم

 

 

اگر ما ۳ میلیارد دلار صادرات داشته باشیم نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود. مثلا ۱۸۰ میلیون جفت سالانه کفش تولید می‌کنیم که اگر سالانه ۴۵ میلیون افزایش تولید داشته باشیم تولید کنیم باعث ایجاد چند هزار شغل ایجاد می‌شود.

ما اگر مواد اولیه خیلی از کالاهای اولیه رو داشتیم از تحریم ترسی نداشتیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع ، نجفی در پایان با اشاره به این که ۹۲ درصد از صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهد گفت: امید ما در حوزه اجرا به شما معاونین صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی است که می‌توانید با تشکیل کمیته‌های منطقه ای همفکری و هم‌افزایی داشته باشید و مشکلات را از سر راه بردارید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + ده =

کلید مقابل را فعال کنید