کد خبر:77075
پ
۱-۳۷-۶۲۰x328

شبکه شرکت مخابرات باید یکپارچه شود

وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت یکپارچه سازی شرکت مخابرات بیان کرد که منابع فرکانسی در کشور محدود است اما هیچ چیز جای شبکه ثابت را نمی‌تواند بگیرد.

وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت یکپارچه سازی شرکت مخابرات بیان کرد که منابع فرکانسی در کشور محدود است اما هیچ چیز جای شبکه ثابت را نمی‌تواند بگیرد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، محمدجواد آذری جهرمی در آیین افتتاح مرکز عملیات شبکه شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه دنیا با سرعت بسیار زیادی رشد کرده است و‌به صورت پیوسته نیاز مردم نیز توسعه پیدا کرده است، گفت: در برهه ای از زمان اقتضائات ایجاب می‌کرد که به صورت استانی اقدامات صورت گیرد اما امروز پیشرفت ها مفاهیم سابق را بی معنا کرده است. 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از  مرکز روابط عمومی و‌اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،وی با اشاره به ساختار شرکت مخابرات ایران در حوزه ارایه خدمات داده در ۳۱ استان کشور، افزود: هم اکنون نیاز به سرمایه گذاری ها و صرف هزینه های جداگانه وجود دارد، در حالیکه با یک کیفیت غیر یکپارچه مواجه هستیم. 

 

*** مشکلات موجود در شبکه شرکت مخابرات ، مشکلات شبکه ارتباطی کشور است

 

آذری جهرمی مشکلات موجود در شبکه شرکت مخابرات را مشکلات شبکه ارتباطی کشور دانست و اظهار کرد: اگرچه شبکه مادر مخابراتی به شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت گفته می شود اما وزن شبکه شرکت مخابرات از آن کمتر نیست چراکه کل شرکت های FCP که خدمات ADSL ارایه می دهند و شبکه علمی کشور و سازمان های دولتی و‌خصوصی از شبکه شرکت مخابرات ایران استفاده می کنند. 

عضو‌کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه درآمد شرکت مخابرات ایران در حوزه ثابت علیرغم نرخ پایین مکالمه، رشد داشته است، اظهار کرد: از طرفی شرکت مخابرات ایران خصوصی شده و‌هرچند درخواست داشتیم که برای دوره ای تغذیه سود صورت نگیرد اما سهامداران از سود خود نمی گذرند که البته دلایل منطقی نیز دارند.

 

*** یک پارچه سازی شبکه مخابرات

 

بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور راهکار خروج از این شرایط را همچون دیگر‌ کشورها افزایش بهره وری دانست و خاطرنشان کرد: در مناطق جدید توسعه یافته و مسکن های مهر شهروندان زیادی هستند که در انتظار تلفن ثابت هستند درحالیکه در همان مناطق نسل چهارم تلفن همراه وجود دارد و به جای کشیدن سیم مسی می توانیم از ظرفیت شبکه ۴G استفاده کنیم. 

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه به طور متوسط در شبکه مخابرات شاخص pocket latency ۳ درصد و Jitter چهار میلی ثانیه است، گفت: ارزش مرکز عملیات شبکه مخابرات این است که با اتصال به شبکه مرکز تماس این شرکت پیگیری مشکلات کاربران، روند اجرایی پیدا می کند. 

وی یکپارچه سازی شبکه را با یکپارچه سازی مخابرات و همراه اول را جداگانه دانست و افزود: انشااله روند یکپارچه سازی شبکه مخابرات انجام شود. 
آذری جهرمی با بیان اینکه در هفت ماه گذشته تنها ۳۵ درصد روستاهای کشور دارای ارتباطات بودند که با اقدامات انجام شده این مقدار به ۵۵ درصد رسیده است، اظهار کرد: در توسعه مناطق روستایی استراتژی خود را عوض‌کردیم و با استفاده از ظرفیت شرکت مخابرات و اپراتورها کار را پیش می بریم.

 

*** هیچ چیز نمی تواند جای شبکه ثابت را بگیرد

 

 

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه با توسعه‌ ویدیو هیچ چیز نمی تواند جای شبکه ثابت را بگیرد، تصریح کرد: منابع فرکانسی محدود است و‌هرچه شبکه همراه را توسعه دهیم اما با محدودیت مواجه می شویم بنابراین باید نسبت به توسعه شبکه ثابت اقدام کرد.

 

بنابه گزارش خبرنگار ما، امروز (دوشنبه) صبح آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در مرکز نهری مخابرات، مرکز عملیات شبکه شرکت مخابرات ایران را با حضور سبحانی فر رییس کمیته ICT مجلس و باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس افتتاح کرد. 

به گزارش خبرگزاری صنایع ایران، مرکز عملیات شبکه (NOC) مکانی تخصصی متمرکز است که مدیران و متخصصان شبکه از طریق آن یک یا چندین شبکه را مدیریت، کنترل و پایش می کنند. در واقع نگهداشت بهینه عملکرد شبکه، سرویس و کانال های ارتباطی وظیفه کلی این مرکز است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید