کد خبر:76874
پ
قند و شکر

رکورد تولید شکر ایران شکسته شد!

ایران به رکورد بی سابقه‌ای در زمینه تولید شکر دست یافت.

ایران به رکورد بی سابقه‌ای در زمینه تولید شکر دست یافت.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران با اعلام این مطلب پیش بینی کرد که تولید شکر امسال از دو میلیون تن عبور کند.

 

بهمن دانایی میزان شکر موجود در انبار کارخانه‌های قند تا مقطع ۳۱ فروردین سال جاری را یک میلیون و ۲۴۴ هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: از این میزان بالغ بر ۲۳۰ هزار و ۱۱۶ تن به شرکت بازرگانی دولتی تعلق دارد و مابقی به میزان حدود ۸۴۸ هزارو ۱۳۸ تن مربوط به کارخانه‌های قند و نزدیک به ۱۴۸ هزار تن متعلق به بخش خصوصی است.

 

وی، میزان چغندر خریداری شده با احتساب چغندر پاییزه را تا ۳۱ فروردین امسال بالغ بر ۸ میلیون و ۷۹ هزار و ۸۳۷ تن اعلام و تصریح کرد: از این میزان، حدود ۷۷۶ هزار و ۴۷ تن مربوط به چغندر پاییزه و مابقی به میزان ۷ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۷۹۱ تن مربوط به بهره برداری جاری است.

 

 

*** تولید شکر سال جاری در ۱۲۲ سال اخیر بی‌سابقه است

 

 

وی با بیان این که رقم تولید فوق در عمر ۱۲۲ ساله صنعت قند کشور بی سابقه می‌باشد، گفت: میزان چغندر تحویلی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیک به ۳۵ درصد افزایش داشته است.

 

دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران، شکر تولیدی از کل چغندر یاد شده را یک میلیون و ۱۴۳ هزار و ۲۲۶ تن عنوان کرد و اذعان داشت: از این میزان بالغ بر ۹۳ هزار و ۱۳۳ تن مربوط به چغندر پاییزه و ما بقی به میزان یک میلیون و ۵۰ هزار و ۹۳ تن مربوط به چغندر بهره برداری جاری است.

 

وی افزود: میزان نیشکر تحویلی تا ۳۱ فروردین ۹۷ بالغ بر ۷ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۴۹۷ تن و شکر تولیدی حاصل از آن ۸۵۰ هزار و ۶۶۱ تن می‌باشد.

 

دانایی با اشاره به آغاز بهره برداری از چغندر پاییزه از اردیبهشت ماه پیش بینی کرد:دست کم ۱۲۰ هزارتن شکر تولید و به جمع موجودی فوق افزوده شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر خاطرنشان کرد:میزان شکر تولید شده در دوره بهره برداری سال ۹۶ نسبت به سال ۹۲ بیش از ۷۸ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام///

منبع
پایگاه خبری دولت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید