کد خبر:76619
پ
ایران و دانمارک

سرمایه گذاری ۷۰ میلیون یورویی دانمارک در ایران

وزیر کار از سرمایه گذاری ۷۰ میلیون یورویی دانمارک در ایران برای ساخت دارو خبر داد.

وزیر کار از سرمایه گذاری ۷۰ میلیون یورویی دانمارک در ایران برای ساخت دارو خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، علی ربیعی پس از بازگشت از سفر دانمارک به مهر گفت: در این سفر اهداف چند گانه ای را در حوزه اقتصادی دنبال کردیم. دانمارکی‌ها ۷۰ میلیون یورو در حوزه دارو در ایران سرمایه گذاری کرده اند که بخشی از این سرمایه جذب شده و بخش دیگر آن نیز قرار است وارد شود. در همین زمینه برای گسترش سرمایه گذاری در بخش داروسازی قرار شد این کشور به منظور سرمایه گذاری برای تولید داروهایی که توانایی ساخت آن‌ها در ایران وجود ندارد، مشارکت کند.

 

*** سرمایه گذاری دانمارک در ایران برای تولید داروهایی که توانایی ساخت آنها در ایران وجود ندارد 

 

وی ادامه داد: در همین راستا به همراه هلدینگ داروسازی تأمین اجتماعی ضمن بازدید از یک شرکت داروسازی با مدیرعامل این شرکت برای توسعه فعالیت‌های داروسازی در ایران مذاکره کردیم.همچنین با توجه به اینکه شیرخشک یک کالای استراتژیک محسوب می‌شود، قرار شد با مشارکت دانمارک، چرخه تولید این کالای استراتژیک در داخل را تکمیل کنیم.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل از دیگر محورهای مذاکرات طرفین بود، افزود: برای سرمایه گذاری یک شرکت ایرانی- دانمارکی در حوزه حمل و نقل نیز مذاکراتی صورت گرفت که قرار است این شرکت به زودی در یکی از مناطق آزادایران سرمایه گذاری کند که در این صورت در گام نخست ۵۰۰ فرصت شغلی در ایران ایجاد خواهد شد.

 

*** مذاکره با دانمارک در زمینه هتل سازی

 

ربیعی با اشاره به مذاکره با دانمارک در زمینه هتل سازی و ادامه مذاکرات در این زمینه توسط هلدینگ ذیربط، از دیدار با وزیر کار این کشور خبرداد و گفت: در طول این سفر با وزیر کار دانمارک مذاکره داشتم که ارتقاء مهارت‌های فنی و حرفه ای و تبادل دانش روز دنیا در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها به ویژه دانمارک در زمینه آموزش‌های مرتبط با توسعه شغل‌های جدید در آینده و خدمات مولد در فضای مجازی اقدامات خوبی انجام داده اند و دانش مناسبی دارند،گفت: استفاده از دانش دانمارکی‌ها و تبادل دانش در زمینه فنی و حرفه ای از محورهای مذاکره با وزیر کار این کشور بود.همچنین با توجه به جمعیت کم و سالمند دانمارک، این کشور در تأمین نیروی کار در حوزه‌های تخصصی با کمبود مواجه است که در این زمینه نیز براساس برآوردهای انجام شده این کشور به ۷۰ هزار نیروی کار خارجی به ویژه در حوزه‌های IT و مهندسی نیاز دارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر کار با بیان اینکه در حال حاضر هزار نیروی کار ایرانی در دانمارک در جستجوی کار هستند،گفت: پیشنهاد دادیم در قالب یک تفاهم نامه دو کشور در زمینه تأمین نیروی کار همکاری کنند و  ایران آمادگی دارد نیروی کار مورد نیاز دانمارک را در مشاغلی که از قبل پیش بینی می‌شود به این کشور اعزام کند. البته در این شرایط ایران صلاحیت حرفه ای و همچنین دوران بازگشت این افراد به ایران را تضمین می کند.در پایان مذاکرات قرار شد در سال ۲۰۱۸ وزیر کار دانمارک به تهران سفر کند تا ضمن بررسی توافقات صورت گرفته، پیرو مذاکرات انجام شده، تفاهم نامه‌های مرتبط بین طرفین امضا شود.

 

انتهای پیام///

 

منبع
بورس پرس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید