کد خبر:75634
پ
دارو

کاهش قیمت داروهای وارداتی

مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو از کاهش قیمت داروهای وارداتی و تعدیل قیمت داروهای ساخت ایران خبرداد.

مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو از کاهش قیمت داروهای وارداتی و تعدیل قیمت داروهای ساخت ایران خبرداد.

 

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران،اکبر برندگی در ارتباط با مشکلات واقعی شدن قیمت داروهای تولید داخل در کشور، گفت: قیمت دارو در ایران بر اساس ادبیات حاکم بر اقتصاد کشور شکل می‌گیرد، زیرا اقتصاد ما یک اقتصاد آزاد نیست و طبق قانون، قیمت گذاری کالاها در دست دولت است و تعیین قیمت دارو هم مستثنی نیست.

 

 

وی با تاکید بر اینکه در تعیین قیمت دارو بر اساس هزینه‌های تولید، بسته بندی و سود فروش عمل می‌کنیم، افزود: از سال ۹۷، روش تعیین قیمت دارو فرق خواهد کرد.

 

 

برندگی اشاره به اینکه در تعیین قیمت داروهای وارداتی موفق عمل کرده ایم، ادامه داد: در تعیین قیمت داروهای وارداتی، بر اساس بررسی قیمت دارو در چند کشور مشابه خودمان عمل کردیم، بطوری که ۵ کشور را انتخاب و قیمت داروهای برند وارداتی را مورد ارزیابی قرار داده و طبق آن، برای داروهای وارداتی به کشورمان عمل کردیم.

 

 

 

***  ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش قیمت داروهای وارداتی را در دستور کار داریم

 

 

 

مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو با عنوان این مطلب که با این روش موفق شدیم بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش قیمت داروهای وارداتی را داشته باشیم، افزود: این روش موفقی بوده و توانسته ایم به رغم نوسانات نرخ ارز، قیمت داروهای وارداتی را پایین بیاوریم.

 

 

برندگی در ارتباط با تعیین قیمت داروهای تولید داخل، گفت: برای تعیین قیمت داروهای تولید داخل نیز بر اساس تبعیت از قیمت جهانی عمل خواهیم کرد، متناسب با اینکه تولیدکنندگان داخلی اولین تولیدکننده دارو باشند و اینکه داروها در چه مرحله ای قرار دارند و…، اقدام خواهیم کرد.

 

 

وی تاکید کرد: پیش بینی می‌کنیم با این روش، قیمت داروهای تولید داخل منطقی تر خواهد شد.

 

 

به گزارش خبرگزای صنایع، برندگی با عنوان این مطلب که سال گذشته این روش را تست کرده ایم و با داروسازان به توافق رسیده ایم، گفت: در سال ۹۷ بر همین اساس پیش خواهیم رفت.

انتهای پیام///

منبع
جماران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید