کد خبر:75511
پ
۱۸۱۳۴۲۷۸

بهره‌برداری از ۶ طرح بزرگ صنعتی و معدنی در خراسان رضوی

وزیر صنعـت، در سفر خود به استان خراسان رضوی ۶ طرح بزرگ صنعتی و معدنی را افتتاح می‌کند و از ۳ طرح بزرگ دیگر بازدید به عمل می‌آورد. 

وزیر صنعـت، معدن و تجارت در سفر خود به استان خراسان رضوی ۶ طرح بزرگ صنعتی و معدنی را افتتاح می‌کند و از ۳ طرح بزرگ دیگر بازدید به عمل می‌آورد. 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، در این سفر مجتمع فولاد سبزوار با ظرفیت اسمی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن تولید گندله در نیشابور مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. این طرح با سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد ریال راه اندازی شده است و زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر را فراهم می کند.

*** بهره برداری از ۶ طرح صنعتی و معدنی در خراسان رضوی

طرح پارس فولاد سبزوار با سرمایه گذاری ۵ هزار و ۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۵۲۱ نفر نیز در جوین بهره برداری می شود. این واحد ظرفیت تولید سالیانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی را دارد.

در این سفر شیشه فلوت کاویان در فریمان با ظرفیت تولید اسمی ۲۸۰ هزار تن در سال انواع شیشه فلوت، رفلکس و آینه تخت مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

این طرح با سرمایه گذاری ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال راه اندازی شده و برای ۵۱۰ نفر اشتغال به وجود آورده است.

سیمان غرب آسیا در تربت جام دیگر طرحی است که توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

این واحد تولیدی که با سرمایه گذاری ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال راه اندازی شده است ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن سیمان پرتلند را دارد و برای ۳۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

*** بهره‌برداری از دو طرح آجربرگل سفالین و شاه چراغ پارسیان در خراسان رضوی

از دو طرح آجربرگل سفالین در مشهد و شاه چراغ پارسیان در ملک آباد این شهر نیز در این سفر بهره برداری می‌شود.

آجر برگل سفالین با ظرفیت اسمی تولید سالیانه ۱۲ میلیون عدد انواع آجر سفال، سرمایه گذاری ۷۹۵ میلیارد ریالی دارد و برای ۱۲۰ نفر شفل به وجود آورده است.

شاه چراغ پارسیان نیز با سرمایه گذاری ۲۲۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۴۰ نفر ظرفیت تولید سالیانه ۴۵۰ هزار عدد انواع چراغ LED را دارد. محمد شریعتمداری در این سفر از ۳ طرح صنعتی و معدنی توسعه ملی و صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان در سنگان خواف و شیشه آذر مینا جام در تربت جام بازدید خواهد کرد.

طرح بزرگ صنعتی و معدنی توسعه ملی با ظرفیت اسمی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندله با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۱۸۴ میلیارد ریال برای ۵۲۴ نفر شغل ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری صنایع ایران، صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان رضوی نیز ظرفیت اسمی ۵ میلیون تن کنسانتره را دارد و میزان سرمایه گذاری و اشتغال آن ۱۳ هزار میلیارد ریال و ۵۰۰ نفر است. طرح شیشه آذر مینا جام نیز با سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۵۲۳ نفر ظرفیت اسمی تولید ۲۰۰ هزار تن انواع شیشه جام بروش فلوت را دارد.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − دو =

کلید مقابل را فعال کنید