کد خبر:74727
پ
محصولات شیمیایی و سلولزی

صادرات ۱۸٫۵میلیارد دلار محصولات شیمیایی و سلولزی

مدیر کل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت از صادرات۱۸٫۵ میلیارد دلاری محصولات شیمیایی و سلولزی در سال ۹۶ خبر داد.

مدیر کل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت از صادرات۱۸٫۵ میلیارد دلاری محصولات شیمیایی و سلولزی در سال ۹۶ خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، پروین نباتی عنوان کرد: طبق آمار گمرک ج.ا.ایران در زمینه صادرات با تحقق ۷۸ درصدی برنامه پیش بینی شده در سال ۹۶ مجموع صادرات مواد و محصولات پتروشیمی، قیر، مصنوعات پلاستیک، روغن موتور، صنعتی و پارافین، رنگ، رزین و چسب و سایر کالاهای شیمیایی و سلولزی حدود ۱۸٫۵ میلیارد دلار گزارش شده است.

 

*** ارزش صادرات محصولات شیمیایی و سلولزی ۸۵ درصد

نباتی اضافه کرد: عمده صادرات این کالاها در سال ۹۶ به کشورهای چین، امارات متحده عربی، هند، عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و اندونزی بوده که سهم کشورهای یاد شده از ارزش صادرات کالاهای شیمیایی و سلولزی ۸۵ درصد بوده است.

وی همچنین با اشاره به آمار تولید محصولات شیمیایی و سلولزی افزود: در سال گذشته لاستیک خودرو ۲۳۸ هزار تن تولید شد که در مقایسه با سال قبل ۵٫۶ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: تولید انواع کاغذ با تولید ۷۶۷ هزارو ۲۰۲ تن ۳۲٫۸ درصد افزایش ، کارتن با ۴۹۳ هزار و ۷۴ تن ۲۲٫۸ درصد افزایش و نئوپان با ۷۹۲ هزار و ۹۵۳ متر مکعب حدود ۱۷٫۷ درصد نسبت به سال ۹۶ کاهش داشته است.

به گفته وی کاهش تولید نئوپان تغییر سلیقه مصرف‎کنندگان از نئوپان به ام. دی. اف بوده است.

نباتی همچنین افزود: تخته فیبر و MDF با تولید یک میلیون و ۲۱۷ هزارو ۱۶۹ متر مکعب حدود ۳۶٫۱ درصد افزایش، سموم دفع آفات نباتی با ۳۶ هزارو ۶۱۰ تن تولید در سال ۹۷ حدود ۱۲٫۳ درصد افزایش، ‌روغن موتور و صنعتی تصفیه اول با ۴۸۷ هزارو ۷۴۰ تن تولید ۷٫۳ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت دوده با ۱۲۷ هزارو ۷۸۶ تن ۲۴٫۵ درصد افزایش و پتروشیمی با ۵۳ هزارو ۵۴۱ هزارتن تولید در سال ۹۷ حدود ۵٫۶ درصد افزایش داشته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و خبری صنایع ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید