کد خبر:74238
پ
کود

ذخیره‌سازی ۱۳ هزار تن کود ویژه کشت بهاره گلستان

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان از ذخیره ۱۳ هزار تن کود ویژه کشت بهاره در گلستان خبر داد.

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان از ذخیره ۱۳ هزار تن کود ویژه کشت بهاره در گلستان خبر داد و اعلام کرد: در رابطه با تامین کود فسفاته و پتاسه مشکلی نداریم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، حبیب الله حسام ظهر سه شنبه درنشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان در کنار جهاد کشاورزی زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی است و وظیفه تامین نهاده‌های بخش کشاورزی را برعهده دارد.

 

وی با بیان اینکه یکی از وظایف شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان توزیع کودشیمیایی بین کشاورزان بوده، افزود: کودهای ارائه شده به کشاورزان دردو دسته کودهای ماکرو و میکرو مغزی تقسیم می‌شوند

 

حسام ادامه داد: برخی کودها از یارانه دولت خارج شده اند اما همچنان در شبکه توزیع شرکت های حمایتی و تعاون هستند.

 

وی تصریح کرد: در سال ۹۶، حدود ۱۲۲ هزار تن کود بین کشاورزان توزیع شد که از این مقدار ۶۸درصد برعهده شرکت های حمایتی بود و حدود ۹۱هزار و ۵۰۰ تن کود توزیع شد.

 

هیچ کمبودی در رابطه با کمبود کود فسفاته و پتاسه در استان نداریم.

 

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان گفت: بیش از ۱۳ هزار تن کود برای کشت بهاره در استان گلستان ذخیره‌سازی شده است و هیچ کمبودی در رابطه با کمبود کود فسفاته و پتاسه در استان نداریم.

 

حسام تصریح کرد: در سال جاری ۱۳ هزار تن کود فله خریداری شد و روزانه بالای ۳۵۰ تن کیسه گیری انجام و حتی در ایام تعطیلات نوروزی هم بین کشاورزان توزیع شد.

 

وی ادامه داد: ۱۲۴ کارگزار بخش تعاونی و خصوصی کود مورد نیاز کشاورزان گلستانی را توزیع می‌کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع ایران، حسام با اشاره به کارخانه تولید بذرقرق اظهار کرد: این کارخانه یکی از کارخانجات پیشرفته در سطح خاورمیانه بوده و ظرفیت تهیه ۲۵ تن بذر در ساعت را داراست.

 

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان در پایان خاطر نشان کرد: درسال ۹۶ پنج هزار و ۲۰۰ تن بذر خود استان و دو هزار و ۷۰۰ تن از بذر شرکت‌های دیگر در کارخانه آماده شده است.

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید