کد خبر:73890
پ
رنگ خودرو

برگزاری دوره رنگ خودرو، با هدف تربیت نیروی کار توانمند

تربیت نیروی کار یکی از مهمترین اصول سازمانی در زمینه پیشرفت و توسعه هر سازمان به شمار می‌رود به گونه‌ای که در بسیاری از متون از آن به عنوان سرمایه‌های انسانی نام برده می‌شود.

تربیت نیروی کار یکی از مهمترین اصول سازمانی در زمینه پیشرفت و توسعه هر سازمان به شمار می‌رود به گونه‌ای که در بسیاری از متون از آن به عنوان سرمایه‌های انسانی نام برده می‌شود.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، این طرح با هدف ارتقا سطح فن آوری و تفکر مهندسی به روز کردن علوم فنی و نظری کارکنان بخش صنعت ایجاد زمینه خلاقیت و نوآوری و توسعه کیفی و کمی تولیدات طراحی پیش بینی شده است تا با حرکت پویای واحدها به سوی علمی تر کردن فعالیت‌های عملی و توانمندسازی آنان در راستای افزایش اثربخشی و کارایی اقدام شود.

 

مطالعه شرح مشاغل در زمینه صنعت رنگ خودرو، تعیین فرآیندهای کاری مشاغل موجود در صنعت رنگ خودرو و انطباق برنامه‌ها و فرآیندهای تجربی صنعت رنگ خودرو با استانداردهای نظری و عملی از ضرورت‌ها و اهمیت‌های این طرح محسوب می‌شود.

 

دوره کاردانی فنی رنگ خودرو به ترتیبی طراحی شده است که فارغ‌التحصیلان آن اطلاعات دانش و توانایی انجام مهارت‌های شغلی مربوط را کسب می‌کند و وظایف تکنسینی رنگ خودرو در شرکت‌های خودرویی را بر اساس دستورالعمل‌ها و استانداردهای حاکم بر محصولات شرکت به عهده گیرد.

 

*** تربیت نیروی کار در رشته های کاردان فنی اعمال رنگ، کاردان فنی آزمایشگاه کنترل کیفیت، تکنسین آزمایشگاه تحقیق و توسعه

 

توانایی شناخت شناخت رنگ خودرو، توانایی شناخت و بکارگیری مواد و قطعات مصرفی، توانایی شناخت و بکارگیری ابزار و تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در انجام فعالیت‌ها، نگهداری ابزار و تجهیزات مورد نیاز و تعمیرات اولیه آنها، توانایی شناخت و انجام فرآیند عملیاتی رنگ خودرو و استفاده بهینه از منابع نرم افزاری و سخت افزاری در انجام فرآیند، کنترل کیفیت مواد اولیه رنگ، انتخاب صحیح مواد اولیه بر اساس فرمولاسیون استاندارد و اعمال و به کارگیری رنگ از قابلیت‌ها و مهارت‌های فارغ التحصیلان این رشته است.

 

همچنین فارغ‌التحصیلان این دوره می‌توانند مشاغلی مانند سرپرست فنی فرآیند رنگ خودرو، کاردان فنی اعمال رنگ، کاردان فنی آزمایشگاه کنترل کیفیت، تکنسین آزمایشگاه تحقیق و توسعه، تکنسین اعمال رنگ خودرو و متصدی ساخت رنگ و تجهیزات مربوطه را احراز کنند.

 

داشتن دیپلم سه ساله فنی حرفه ای و کارو دانش در رشته صنایع شیمیایی، دیپلم ریاضی فیزیک و علوم تجربی نظام جدید و قدیم و سایر دیپلمه‌ها به شرط دو سال سابقه کار در مشاغل مربوطه و با گذراندن دروس جبرانی تعریف شده توسط واحد آموزشی ذیربط جزء شرایط پذیرش دانشجو است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تعداد دانشجوی موجود در این دوره‌ها به طور متوسط ۵۰ دانشجو است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول