اخبار برگزیده

کد خبر:73397
پ
پارک تخصصی و بین‌المللی فرآوری سنگ

ایجاد پارک تخصصی و بین‌المللی فرآوری سنگ در خوی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از ایجاد پارک تخصصی و بین‌المللی فرآوری سنگ در خوی با هدف فرآوری سنگ و استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی در توسعه صنعت معدن منطقه خبر داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از ایجاد پارک تخصصی و بین‌المللی فرآوری سنگ در خوی با هدف فرآوری سنگ و استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی در توسعه صنعت معدن منطقه خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه معدن شهرستان خوی با حضور فرماندار، نماینده مردم شهرستان در مجلس، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی و مدیر کل منابع طبیعی استان در محل فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار شهرستان خوی در این جلسه با بیان اینکه حوزه معدن یکی از مؤلفه‌های توسعه شهرستان خوی است اظهار داشت: مدیران کل استانی و دستگاه‌های مربوطه در راستای استفاده از تمام ظرفیت معادن شهرستان خوی گام بردارند.

 

عابدی به اهمیت حوزه معدن در اشتغال‌زایی اشاره کرده و افزود: با توجه به ظرفیت بالای معادن شهرستان خوی می‌توان با برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسب، اقدامات مهمی در راستای اشتغال‌زایی شهرستان خوی و حتی شمال استان انجام داد.

 

*** ایجاد پارک تخصصی و بین‌المللی فرآوری خوی باعث توسعه اقتصادی این شهر می شود

 

نماینده مردم شهرستان‌های خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بخش معدن را  یکی از ظرفیت‌های شهرستان خوی عنوان کرده و تصریح کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته از این ظرفیت استفاده خوبی نشده و می‌توان از این ظرفیت برای توسعه اقتصادی شهرستان بهره گیری کرد.

 

سید تقی کبیری در ادامه بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی  برای ارتقای شاخص‌های معدن شهرستان و ایجاد اشتغال در این بخش  تاکید کرد.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت شهرستان خوی در حوزه معدن اظهار داشت: تعداد ۲۵۰ معدن فعال در شمال استان وجود دارد که از این تعداد نزدیک ۳۰ درصد آن در شهرستان خوی است.

 

جعفر صادق اسکندری با اعلام خبر نوید بخش در حوزه معدن شهرستان خوی تصریح کرد: پارک تخصصی و بین‌المللی فرآوری سنگ با هدف فرآوری سنگ و همچنین استفاده از سرمایه گذاری خارجی در توسعه صنعت معدن منطقه در شهرستان خوی ایجاد خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، موسوی؛ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه از موافقت بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ پرونده در مساحتی بالغ بر ۳ هزار و ۶۷۹ هکتار برای احداث معدن خبر  داد و افزود: هدف ما بهره برداری بهینه از منابع طبیعی است و از معدن کاران در چارچوب مقررات حمایت می‌کنیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + شش =

کلید مقابل را فعال کنید