کد خبر:73221
پ
حمله سه کشور غربی به سوریه
آیت الله مکارم شیرازی:

حمله سه کشور غربی به سوریه نشان داد قانون جنگل بر دنیا حکمفرماست

قم – یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به حمله سه کشور غربی به سوریه بدون مجوز نهادهای بین‌المللی، گفت: این اقدام نشان داد قانون جنگل بر دنیا حاکم است.

قم – یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به حمله سه کشور غربی به سوریه بدون مجوز نهادهای بین‌المللی، گفت: این اقدام نشان داد قانون جنگل بر دنیا حاکم است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در ابتدای درس خارج خود در مسجد اعظم قم خطاب به طلاب و روحانیون اظهار داشت: ما باید بدانیم در چه دنیایی زندگی می‌کنیم تا فریب نخوریم.

 

وی افزود: دنیای امروز لعابی از انسان دوستی و حقوق بشر دارد و گاهی کارهای عجیبی هم در این کشورهای مدعی حقوق بشر انجام می‌دهند و مخصوصاً به حقوق حیوانات بها می‌دهند.

 

استاد سطوح حوزه در ادامه اظهار داشت: این کارها در حالی است که هزاران نفر را با بمب‌های خوشه‌ای می‌کشند و مردم یمن و سوریه را به خاک و خون می‌کشند و خم به ابرو نمی‌آورند.

 

*** حمله سه کشور غربی به سوریه بدون مجوز نهادهای بین‌المللی و با بهانه سلاح‌های شیمیایی

 

وی با محکوم کردن حمله سه کشور غربی به سوریه اضافه کرد: این سه کشور بدون مجوز نهادهای بین‌المللی و با بهانه سلاح‌های شیمیایی به این کشور حمله کردند که مانند قانون جنگل است و هر کسی زور بیشتری دارد به دیگران حمله می‌کند.

 

آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: آمریکا و برخی کشورهای غربی به عراق هم به بهانه وجود سلاح اتمی حمله کردند و آنجا را اشغال کردند و بعد معلوم شد چیزی نبوده است و اگر آن روز این کشورها محاکمه شده بودند امروز جرئت نمی‌کردند به سوریه حمله کنند.

 

عربستان سعودی دلارهای نفتی را در اختیار دولت‌های غربی گذاشته است

 

وی ادامه داد: عربستان سعودی دلارهای نفتی را در اختیار این دولت‌ها گذاشته و انگیزه آن‌ها هم از حمله به سوریه دوشیدن عربستان است.

 

این مفسر قرآن کریم افزود: فرانسه که مدعی مهد تمدن جدید است چرا باید این کار را بکند؟ آیا غیر از دلارهای نفتی چیز دیگری هست؟ البته تکلیف آمریکا و انگلیس هم روشن است.

 

وی تأکید کرد: ما باید بدانیم در چه دنیایی زندگی می‌کنیم تا فریب نخوریم بلکه باید خود را در مقابل این‌ها آماده کنیم؛ این‌ها شرور این دنیا هستند و تابع هیچ قانونی نیستند.

 

آیت الله مکارم شیرازی افزود: یک نماینده مجلس انگلیس خطاب به نخست وزیر این کشور گفته شما که به سوریه حمله می‌کنید چرا به یمن نگاه نمی‌کنید که چه خبر است و شما باید تابع مجلس باشید.

 

تأکید بر فضیلت نماز شب

 

وی در  بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایتی از رسول گرامی اسلام(ص) افزود: پیامبر اکرم(ص) فرمودند که درهای آسمان نصف شب گشوده می‌شود و منادی ندا می‌دهد که آیا کسی هست که دعا کند و خدا را بخواند و خدا به ندای او جواب دهد؟

 

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر فضیلت نماز شب و نقش آن در معنویت و نورانیت انسان، گفت: در زمانی که این همه شور و شر در کنار ما وجود دارد باید به عبادت‌های شبانه و به خصوص نماز شب پناه ببریم زیرا اهل عرفا معتقد هستند کسی به مقامی نمی‌رسد مگر اینکه اهل عبادت شبانه باشد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ایشان در پایان افزودند: اگر کسی نمی‌تواند نماز شب را با رعایت همه آداب آن یعنی ۱۱ رکعت و قنوت مخصوص نماز وتر بخواند می‌تواند سه رکعت شفع و وتر را بخواند و قنوت نماز وتر را هم با یک دعای ساده تمام کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید