کد خبر:72895
پ
نفت

کاهش بیش از یک درصدی قیمت نفت

قیمت نفت امروز (دوشنبه) پس از پشت سر گذاشتن آثار ناشی از حمله هوایی اخیر آمریکا و متحدانش به سوریه و به دنبال افزایش فعالیت های حفاری در آمریکا بیش از یک درصد کاهش یافت.

قیمت نفت امروز (دوشنبه) پس از پشت سر گذاشتن آثار ناشی از حمله هوایی اخیر آمریکا و متحدانش به سوریه و به دنبال افزایش فعالیت‌های حفاری در آمریکا بیش از یک درصد کاهش یافت.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، قیمت نفت خام برنت دریای شمال در ساعت ۰۶:۴۳ صبح روز دوشنبه به وقت گرینویچ در بازار لندن با ۸۰ سنت یا ۱٫۱ درصد کاهش نسبت به آخرین قیمت جمعه گذشته به ۷۱ دلار و ۷۸ سنت در هر بشکه رسید.

 

***کاهش قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا

 

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با ۶۸ سنت یا ۱٫۰۱ درصد کاهش، در بازار نایمکس این کشور به بهای ۶۶ دلار و ۷۱ سنت در هر بشکه معامله شد.

آمریکا، فرانسه و انگلیس شنبه گذشته با پرتاب ۱۰۵ موشک، اهدافی که به گفته آنها شامل سه مرکز ساخت سلاح شیمیایی در شهر دومای سوریه بود را هدف قرار دادند.

مطابق گزارش شرکت نفتی بیکر هیوز آمریکا، شرکت‌های نفتی این کشور هفته گذشته هفت دکل به شمار دکل‌های فعال حفاری این کشور افزودند و این تعداد را به ۸۱۵ دکل رساندند، رکوردی که از مارس ۲۰۱۵ (اسفند ۱۳۹۳) تا کنون بی سابقه است.

با این وجود، به دلیل افزایش تقاضا و شدت گرفتن تنش ها در خاورمیانه، قیمت نفت برنت هنوز ۱۶ درصد از کمترین مقدار آن در فوریه ۲۰۱۸ (بهمن ۱۳۹۶) بیشتر است.

 

*** خاورمیانه قطب صادرات نفت جهان

 

اگر چه سوریه از تولیدکنندگان بزرگ نفت نیست، اما خاورمیانه مهمترین قطب صادرات نفت در جهان است و افزایش تنش‌ها در این منطقه، بازار نفت را هیجانی می‌کند.

بر اساس اعلام بانک استرالیا و نیوزیلند، سرمایه گذاران همچنان نگران تشدید تنش‌ها در خاورمیانه هستند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بامداد شنبه (بیست و پنجم فروردین) آمریکا به همراه انگلیس و فرانسه، دمشق و استان حمص در سوریه را هدف حمله موشکی قرار داد؛ بنا بر اعلام وزارت دفاع سوریه، در این حمله ۱۱۰ موشک به خاک این کشور شلیک شد.

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید