کد خبر:72834
پ
۲۰۹۹۶۵۸

بزرگترین پالایشگاه لهستان مشتری نفت ایران شد

بزرگترین پالایشگاه نفت لهستان یک محموله نفت خام ۱۳۰ هزار تنی از ایران را در بندر گدانسک در ساحل دریای بالتیک دریافت کرده است.

بزرگترین پالایشگاه نفت لهستان یک محموله نفت خام ۱۳۰ هزار تنی از ایران را در بندر گدانسک در ساحل دریای بالتیک دریافت کرده است. نفت ایران در پالایشگاه «پی کی ان» واقع در شمال غربی ورشو پالایش خواهد شد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، عمده نفت خامی که در پالایشگاه‌های لهستان پالایش می‌شود، از طریق خطوط لوله از روسیه می‌آید اما پالایشگاه‌های دولتی « پی کی ان اورلن» و «لوتوس» به میزان فزاینده از منابع دیگر شامل ایران و آمریکا نفت خریداری می کنند.

پالایشگاه « پی کی ان » در بیانیه ای اعلام کرد خرید نفت از ایران به حقیقت پیوسته است. نفت از خاورمیانه فرصتهای زیادی به ما می‌دهد.

نخست اینکه ما را قادر می‌کند مسیرهای دریافت را متنوع کنیم و امنیت انرژی دولتی را افزایش دهیم.

 

نفت ایران در پالایشگاه «پی کی ان» پالایش خواهد شد

نفت ایران که سبکتر از نفت روسیه بوده و سولفور کمتری دارد در پالایشگاه «پی کی ان» در پلوک واقع در شمال غربی ورشو پالایش خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، پالایشگاه « پی کی ان » اعلام کرد بررسیهای اولیه نفت ایران پتانسیل قابل توجه آن را تایید کرده است. یک ماه طول کشید تا نفتکش « دلتا کاناریس » محموله‎نفت ایران را از جزیره خارک به گدانسک حمل کند.

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شش =

کلید مقابل را فعال کنید