کد خبر:72206
پ
دلق پوش

پویایی اقتصاد و اشتغال کشور با حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت گیلان: اگر طرح و برنامه عملیاتی برای حمایت همه جانبه از تولید نباشد، حمایت از کالای ایرانی در حد شعار باقی خواهد ماند.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت گیلان: اگر طرح و برنامه عملیاتی برای حمایت همه جانبه از تولید نباشد، حمایت از کالای ایرانی در حد شعار باقی خواهد ماند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، فرهاد دلق پوش؛ در دیدار نوروزی با جمعی از تولیدکنندگان استان، به نامگذاری سال ۹۷ از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان « حمایت از کالای ایرانی » اشاره کرد و گفت: آحاد مردم در جهت حمایت از کالای ایرانی تکلیف ملی و  شرعی دارند ولی تکلیف ما بعنوان متولیان عرصه تولید و تجارت برای تحقق شعار سال، مضاعف است.

 

وی گفت: باید تولید کنندگان نیز افزایش کیفیت تولید را برای افزایش رقابت پذیری درمصرف کالای داخلی، مد نظر قرار دهند ومحصولات مورد نیاز مردم را با کیفیت، تولید و به بازار مصرف ارائه کنند.

فرهاد دلق پوش تصریح کرد: اگر طرح و برنامه عملیاتی برای حمایت همه جانبه از تولید در سطح کلان به استانها ابلاغ نشود، حمایت از کالای ایرانی در حد شعار باقی خواهد ماند.

ایجاد فرهنگ استفاده از کالای ایرانی است

وی فرهنگ سازی در جهت ایجاد فضای عمومی برای مصرف کالای داخلی را از موارد اثر بخش توصیف کرد و گفت: برای افزایش رقابت بین تولید کنندگان داخلی یکی از ضرورت های اصلی، ایجاد فرهنگ استفاده از کالای ایرانی است که لازمه آن توجه مسئولان و تولیدکنندگان به این اصل است.

 

دلق پوش برخورد قاطع با قاچاق کالا را برای ثبات بازار داخلی مهم ارزیابی کرد ویاد‌آور شد: ترویج مصرف کالای داخلی مهمترین سازو کار در مبارزه قاطع با قاچاق کالا است که تلاش همگانی مسئولین امر را می طلبد.

کنترل واردات و افزایش مشوق های صادراتی

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت گیلان افزود: گام بعدی کنترل واردات و افزایش مشوق های صادراتی در راستای استفاده از کالای ایرانی است که این موضوع نیز به عنوان یکی از ارکان اصلی اقتصادی باید در حوزه تولید و تجارت لحاظ گردد.

 

فرهاد دلق پوش تاکید کرد: اقتصاد کشور با توسعه استفاده از کالای داخلی، احیاء و پویا می شود به ضرس قاطع به تبع مصرف کالای داخلی، اشتغال و سرمایه گذاری نیز افزایش پیدا می کند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت گیلان سخنان رهبر معظم انقلاب درآغازسال جدید را نقشه راه دانست واظهار داشت: بایستی نسبت به تولید داخلی در سال « حمایت از کالای ایرانی » تعصب ویژه ای داشته باشیم و برای حمایت از محصول ایرانی، با بسیج کردن کلیه امکانات، وارد میدان شویم.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و خبری صنایع ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + شش =

کلید مقابل را فعال کنید