اخبار برگزیده

کد خبر:72283
پ
firon_41

افزایش ۸٫۶ درصدی تولید سنگ آهن

تولید سنگ آهن در ۱۱ ماه سال  گذشته در کشور با ثبت رشد ۸٫۶ درصدی در همسنجی با سال ۹۵ به ۳۱ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۴۰۰ تن رسید.

تولید سنگ آهن در ۱۱ ماه سال  گذشته در کشور با ثبت رشد ۸٫۶ درصدی در همسنجی با سال ۹۵ به ۳۱ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۴۰۰ تن رسید.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، آمارها حاکی است فقط در بهمن ماه پارسالبیش از ۳٫۲ میلیون تن از این محصول  ( سنگ آهن )  در کشور تولید شده است.

 

برپایه این گزارش، در مدت یاد شده ۴۹ میلیون و ۶۹۶ هزار و ۷۰۰ تن سیمان از سوی کارخانجات مختلف سیمان کشور تولید شد؛ اما این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن (۵۰ میلیون و ۵۹۱ هزار و ۵۰۰ تن) کاهش ۱٫۸ درصدی را نشان می دهد.

 

این گزارش حاکی است؛ تا پایان بهمن ماه ۹۶، یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۴۰۰ تن کنسانتره زغال‎سنگ در کشور تولید شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ رشد ۱۵٫۱ درصدی داشته است.

 

همچنین در مدت یاد شده ۳۴۲ میلیون و ۲۱ هزار مترمربع کاشی در کشور تولید شد که افزایش ۱۷٫۳ درصدی در مقایسه با ۱۱ ماه سال ۹۵ داشت.

علاوه بر این در این مدت، حدود ۹۰۱ هزار تن شیشه جام، ۳۷۷ هزار تن ظروف شیشه ای، بیش از ۴۱ هزار تن ظروف چینی و افزون بر ۹۳ هزار تن چینی بهداشتی در کشور تولید شد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، تولید این ظروف به ترتیب با رشد ۲۱٫۱ درصدی، منفی ۱۱٫۳ درصدی، منفی ۵٫۵ درصدی و ۲۱٫۶ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن همراه بوده است.

انتهای پیام///