کد خبر:72276
پ
economic-7924976-0

افزایش ۱۵٫۴ درصدی تولید خودروی سواری در۱۱ ماه ۹۶

بررسی آمارنامه‎های وزارت صنعت حاکی از تولید یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودروی سواری در ۱۱ ماه سال ۹۶ و افزایش ۱۵٫۴ درصدی آن در همسنجی با سال ۹۵ است.

بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودروی سواری در ۱۱ ماه سال ۹۶ و افزایش ۱۵٫۴ درصدی آن در همسنجی با سال ۹۵ است.
 
 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، در ۱۱ ماه سال ۹۵ افزون بر یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودروی سواری توسط خودروسازان کشور تولید شده بود.

برپایه این گزارش، در این مدت تعداد ۶۷ هزار و ۷۰۰ دستگاه وانت در کشور تولید شد. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ کاهش ۴٫۱ درصدی را نشان می دهد.

همچنین تا پایان بهمن ماه پارسال، سه هزار و ۷۷۴ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون در کشور تولید شد که در همسنجی با سال پیش از آن ۶۶٫۴ درصد رشد نشان می دهد.

تعداد کامیون کشنده تولید شده از سوی خودروسازان در مدت یاد شده با ۱۲٫۸ درصد رشد در مقایسه با سال ۹۵ به ۱۴ هزار و ۹۶۹ دستگاه رسید.

در ۱۱ ماه سال ۹۶ تعداد ۷۳۵ دستگاه کمباین و ۱۵ هزار و ۵۹۳ دستگاه تراکتور در کشور تولید شد که در همسنجی با سال پیش از آن به ترتیب افزایش ۱۰۵٫۹ درصدی و ۱۵٫۸ درصدی نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بهمن ماه پارسال نیز ۱۳۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه انواع سواری، پنج هزار دستگاه وانت، ۵۲۴ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون، هزار و ۷۴۸ دستگاه کامیون کشنده، ۶۳ دستگاه کمباین و هزار و ۵۹۸ دستگاه تراکتور در کشور تولید شد.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و خبری صنایع ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید