کد خبر:72403
پ
رئیس سازمان میراث فرهنگی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی:

پیشنهاد افزایش ۲۵‌درصدی تعرفه واردات صنایع‌دستی اعمال نشد

تنها راه جلوگیری از ورود صنایع‌دستی خارجی به کشور افزایش تعرفه واردات است. در صورتی که هنوز افزایش ۲۵‌درصدی تعرفه واردات صنایع‌دستی اعمال نشده است.

معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی صنایع‎دستی و گردشگری تأکید کرد که تنها راه جلوگیری از ورود صنایع‌دستی خارجی به کشور افزایش تعرفه واردات صنایع‌دستی است. در صورتی که هنوز افزایش ۲۵‌درصدی تعرفه واردات صنایع‌دستی اعمال نشده است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، علی‌اصغر مونسان درباره واردات صنایع‌دستی خارجی به کشور گفت: «موضوع واردات صنایع‌دستی چینی در حوزه اختیارات ما نیست و در اختیار وزارت صنعت است. به وزیر صنعت نامه نوشتیم و درخواست کردیم تا تعرفه واردات صنایع‌دستی به کشور ۲۵‌درصد افزایش یابد.»

اعمال نشدن افزایش تعرفه واردات صنایع‌دستی

وی با اشاره به اعمال نشدن افزایش تعرفه واردات صنایع‌دستی گفت: «موضوع وقتی به صحن دولت آمد، افزایش اعمال نشده بود. به ما قول دادند که افزایش ۱۰درصدی را اعمال کنند. امیدواریم این اتفاق رخ دهد.»

 

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درباره حمایت از صنایع‌دستی کشور درباره حضور محسوس خارجی‌های در بازار افزود: «ما نمی‌توانیم مانع ایجاد فروشگاه شویم و باید با بالا بردن تعرفه واردات صنایع‌دستی ، ورود صنایع‌دستی به کشور را کاهش دهیم.»

وی درباره کمبودهایی که در سفرهای نوروزی خود مشاهده کرده و هدف‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای رفع آن‌ها خاطرنشان کرد: «چند شهری که من سفر کردم، با وجود ایرادهایی که گرفتم، وضعیت راضی‌کننده و از پیش‌بینی‌های من بهتر بود.

چند هتلی که حضور داشتم، وضعیت خوبی داشتند و سطح هتلداری ما بالا رفته است. مدیران هتل با عشق پای کار بودند و تاثیرات آن قابل دیدن بودن بود.»

معادن را هم وارد چرخه گردشگری کنیم

معاون رئیس‌جمهوری درباره هدف‌گذاری‌های این سازمان برای سال جدید گفت: «در سال ۹۷ باید مشارکت دستگاه‌های دیگر را بیشتر کنیم. مثلاً راه آهن همکاری را شروع کرده و سفرهای ریلی و گردشگری ریلی آغاز شده است.

اکنون به دنبال این هستیم که با همکاری معادن را هم وارد چرخه گردشگری کنیم. هر بخشی می‌تواند در این زمینه همکاری کند.»

 

وی افزود: «همکاران من باید از فضای بسته پیرامون خود خارج شوند و فکر نکنند که تنها ما هستیم. هر مدیر‌کلی که بتواند مشارکت دستگاه های بیشتری را جلب کند در ارزیابی‌های ما به‌عنوان عملکرد مثبت ثبت خواهد شد.»

 

مونسان با اشاره به نقش خلاقیت در حوزه گردشگری افزود: «کارهای خلاقانه باید شروع شود تا هم ایجاد شغل و درآمد کند و هم برای گردشگر رضایت بیشتری حاصل شود. علاقه‌مندی‌هایی بین گردشگران وجود دارد که ما به راحتی می‌توانیم آن‌ها را پاسخ دهیم و ضمن جلب رضای گردشگری، ایجاد درآمد کنیم.»

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به نیاز جوان‌گرایی در این سازمان بیان کرد: «جوان‌گرایی را باید افزایش دهیم زیرا جوانان خلاق‌تر و سریع‌تر هستند و می‌توانند به این حوزه کمک کنند.»

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران