کد خبر:72216
پ
ناوگان+کشتیرانی+ایران
در آخرین رتبه بندی بین المللی منتشر شده؛

ارتقای رتبه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در رده بندی جهانی

گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL)، در آخرین رتبه بندی بین المللی منتشر شده از سوی آلفالاینر با دو پله صعود جایگاه ۱۹ برترین‌های حمل و نقل کانتینری را از آن خود کرد.

گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL)، در آخرین رتبه بندی بین المللی منتشر شده از سوی آلفالاینر با دو پله صعود جایگاه ۱۹ برترین‌های حمل و نقل کانتینری را از آن خود کرد.

 
 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران توانست در مدت یک سال بین ۱۰۰ شرکت برتر حمل و نقل کانتینری معرفی شده از سوی آلفالاینر از رتبه ۲۱ با دو پله صعود جایگاه ۱۹ را به خود اختصاص دهد.

بر اساس این گزارش، ناوگان حمل و نقل کانتینری گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ایران توانست با ۴۶ فروند شناور کانتینری به ظرفیت ۹۶ هزار و ۳۸۳ TEU از شرکت های رقیب خود فاصله گرفته و در پله ۱۹ جدول بایستد. 

در حال حاضر چهار شناور به ظرفیت ۵۸ هزار TEU در لیست سفارشات این شرکت وجود دارد که در صورت تحویل به ناوگان کانتینری تعداد شناورهای گروه به ۵۰ فروند می رسد.

طبق جدول برترین های حمل و نقل کانتینری، جایگاه اول تا سوم به شرکت های کشتیرانی مرسک دانمارک، MSC سوئیس و CMA CGM فرانسه تعلق دارد. 

بر همین اساس، کشتیرانی مرسک دانمارک در مجموع ۷۶۲ فروند شناور به ظرفیت چهار میلیون و ۱۴۷ هزار و ۹۴۹ TEU را در ناوگان خود جای داده است که از این میان ۳۰۶ فروند با ظرفیت دو میلیون و ۲۱۹ هزار و ۱۲۴ TEU ملکی و ۴۵۶ فروند با ظرفیت یک میلیون و ۹۲۸ هزار و ۸۲۵ TEU استیجاری است.

 
این شرکت ۱۵ فروند شناور به ظرفیت ۱۴۶ هزار و ۷۸۲ TEU را در لیست سفارشات خود ثبت کرده است.

شرکت کشتیرانی MSC سوئیس نیز ۵۱۴ فروند شناور به ظرفیت سه میلیون و ۲۲۸ هزار و ۶۱۱ TEU در ناوگان خود دارد که ۱۹۴ فروند آن ملکی (یک میلیون و ۹۹ هزار و ۵۶۷ TEU ) و الباقی با ظرفیت دو میلیون و ۱۲۹ هزار و ۴۴ TEU استیجاری است. 

ساخت ۱۸ فروند شناور

ساخت ۱۸ فروند شناور به ظرفیت ۳۳۲ هزار و ۵۲ TEU در لیست سفارشات این شرکت سوئیسی ثبت شده است.

شرکت کشتیرانی CMA CGM فرانسه با اختلافی نزدیک و دارایی ۴۹۶ فروند شناور به ظرفیت دو میلیون و ۵۱۹ هزار و ۶۳۳ TEU جایگاه سوم را از آن خود کرده است.

رده چهارم تا ششم نیز به ترتیب به شرکت های گروه کشتیرانی کاسکو چین، هاپاگ لوید آلمان و ONE ژاپن تعلق گرفت.

 

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید