کد خبر:71914
پ
رئیس سازمان انرژی اتمی:

عملیات احداث بیمارستان هسته‌ای البرز امسال شروع می‌شود

عملیات احداث بیمارستان هسته‌ای فوق پیشرفته در استان البرز در سال جاری به صورت جدی شروع می‌شود.

عملیات احداث بیمارستان هسته‌ای فوق پیشرفته در استان البرز در سال جاری به صورت جدی شروع می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، علی اکبر صالحی در در خصوص برنامه‌های پیش روی سازمان انرژی اتمی در سال جاری گفت: پروژه‌های بزرگی را چند سال است شروع کرده‌ایم که این پروژه‌ها زمانبر هستند یکی از این پروژه‌ها احداث بیمارستان هسته‌ای فوق پیشرفته در استان البرز است.

وی اضافه کرد: روز قبل از عید شرکت متولی این کار با کمک وزارت بهداشت توانستند ال. سی. لازم را باز کنند و عملا کار جدی احداث این بیمارستان در سال ۹۷ شروع می‌شود.

صالحی ابراز امیدواری کرد ظرف چهار سال آینده از این بیمارستان فوق العاده تخصصی که درغرب آسیا بی‌نظیر هست برای درمان امراض صعب العلاج بهره برداری شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه در ۲۰ فروردین( روز ملی فناوری هسته‌ای) دستاوردهای فراوانی به معرض دید می‌گذاریم اظهار کرد: سازمان انرژی اتمی در زمینه کم آبی و مقابله با خشکسالی هم برنامه‌هایی داشته و در این راستا متخصصان این سازمان توانستند دستگاهی بسازند که با حداقل انرژی رطوبت هوا را تبدیل به آب می‌کند.

معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد:نمونه این دستگاه ساخته شده و با این دستگاه می‌توان در هر خانه ای که رطوبت هوا بالا باشد این رطوبت را به آب آشامیدنی کنند.

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید