کد خبر:71937
پ
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

ایجاد اشتغال و فقرزدایی ۲ هدف بزرگ دولت در سال ۹۷ است

دولت تدبیر و امید امسال ۲ هدف بزرگ ایجاد اشتغال و فقرزدایی را با جدیت دنبال خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید امسال ۲ هدف بزرگ ایجاد اشتغال و فقرزدایی را با جدیت دنبال خواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین افتتاح درمانگاه تخصصی خیرساز تامین اجتماعی (وطن پرست) در لارستان فارس  با بیان اینکه  هدفی که امسال دنبال می کنیم محدود کردن فقر مطلق است و برای تحقق این مهم سیاست گذاری هایی نیز انجام شده است، گفت:

 دولت تاکنون در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری اقدامات متعددی انجام داده و برنامه های بسیاری را عملیاتی کرده که این روند امسال نیز تداوم خواهد داشت.

ربیعی بیان کرد: امسال برای رفع فقر هفت هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و یارانه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد نیز به ٧٠ درصد حداقل دستمزد یعنی ٧٠٠ هزار تومان خواهد رسید.

وی گفت: سال گذشته در زمینه ایجاد اشتغال ۵٠٠ میلیارد تومان تفاهم نامه امضا شد که سهم شهرستان لارستان از این رقم در بحث اشتغال فراگیر ٢٨ میلیارد تومان و در اشتغال روستایی ٢٠ میلیارد تومان بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به رتبه دوم استان فارس در حوزه اشتغال در کشور اضافه کرد: این استان با ظرفیت هایی که در حوزه های گردشگری، گیاهان دارویی، فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و دیگر بخش ها دارد می تواند در زمینه ایجاد اشتغال گام های موثرتری بردارد.

انتهای پیام///

منبع
پایگاه اطلاع رسانی دولت