کد خبر:71842
پ
خودرو-کارخانه-۷۸۰x405

راهکاری برای دستیابی به چشم اندازهای سند ۲۰۳۰ خودرو

سرمایه‌گذاری کلان داخلی و سرمایه گذاری خارجی می‎تواند به عنوان یک راهکار برای دستیابی به چشم اندازهای سند ۲۰۳۰ خودرو کمک شایانی نماید.

سرمایه‌گذاری کلان داخلی و سرمایه گذاری خارجی می‎تواند به عنوان یک راهکار برای دستیابی به چشم اندازهای سند ۲۰۳۰ خودرو کمک شایانی نماید.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، یک کارشناس صنعت خودرو کشور با توجه به وضعیت کنونی صنعت خودرو کشور گفت: دستیابی به چشم اندازهای سند ۲۰۳۰ خودرو نیاز به بستری مناسب دارد که با توجه به شرایط کنونی ایجاد این بستر توسط خودروسازان بعید به نظر می رسد.

 

علی جزایری عنوان کرد: در حال حاضر صنعت خودروی کشور از نظر ظرفیت، تولید بسیار بالایی دارد و به طبع آن بازار فروش خوبی نیز دارد و خواهد داشت اما دستیابی به همه اهداف بلند مدت این سند که شامل کیفیت خودرو، استانداردهای آلودگی هوا و امکان صادرات است بعید به نظر می رسد.

 

وی با اشاره به تاثیر تحریم ها گفت: شرایطی که در حال حاضر صنعت خودرو کشور دنبال می کند بهبود یافتنی نیست و دلیل این امر هم تحریم ها و فشار هایی است که طی سالیان گذشته به صنعت خودرو کشور اعمال شده است.

 

راهکاری برای دستیابی به چشم اندازهای سند ۲۰۳۰ خودرو

 

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری خصوصی می تواند یک راهکار باشد افزود: سرمایه گذاری کلان داخلی و سرمایه گذاری خارجی می تواند به دستیابی به چشم اندازهای سند ۲۰۳۰ خودرو کمک شایانی نماید هر چند تا کنون عمده سرمایه گذاری های صورت گرفته در این صنعت از نوع دولتی و توسط بانک ها بوده است.

 

علی جزایری در ادامه تصریح کرد: البته خود خودروسازان هم به این موضوع اذعان دارند که برای اینکه یک حرکت جدی در صنعت خودروی کشور صورت بگیرد باید خصوصی سازی صنعت خودرو به عنوان یکی از بهترین راهکارها دنبال و عملی شود.

 

وی با بیان اینکه دانش صنعت خودروی کشور از دانش روز دنیا عقب افتاده است گفت: دستیابی به چشم اندازهای سند ۲۰۳۰ خودرو ، نیازمند افزایش کیفیت و استاندارد قطعات ساخت داخل است همچنین باید توانمندی ساخت خودرو هایی با استاندارد یورو ۴ و حتی بالاتر فراهم شود که با توجه به عقب افتادگی تکنولوژی این صنعت از استانداردهای روز دنیا دستیابی به این امر بعید به نظر می رسد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این کارشناس صنعت خودرو در پایان گفت: البته قراردادهایی برای تولید خودروهای تحت لیسانس بسته شده است؛ اما برای شکوفا شدن صنعت خودرو باید خودروسازان این خودروها را به تولید داخل تبدیل نمایند که این امر با توجه به تکنولوژی کنونی صنعت خودرو کشور امکان پذیر نیست.

 

 

 انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و خبری صنایع ایران