اخبار برگزیده

کد خبر:71688
پ
۲۰۱۸۰۳۰۶_۱۰۳۵۲۹
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام؛

چابک‌سازی دولت با واگذاری وظایف تصدی‌گری به بخش خصوصی

واگذاری وظایف تصدی‌گری و امور اجرایی بخش دولتی به نهادهای خصوصی و خدمات‎رسان، باعث چابک‌سازی و افزایش بهره‎وری در سازمان‎های دولتی می‎شود.

واگذاری وظایف تصدی‌گری و امور اجرایی بخش دولتی به نهادهای خصوصی و خدمات‎رسان، باعث چابک‌سازی و افزایش بهره‎وری در سازمان‎های دولتی می‎شود.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، “یاراله نصیری” اظهار داشت: در راستای اجرای وظایف تکلیفی مبنی بر واگذاری وظایف تصدی‌گری به دفاتر پیشخوان و نهادهای بخش غیر دولتی، مرتبط با “برنامه مهندسی نقش و ساختار دولت” که به تمام دستگاه‎های دولتی ابلاغ شده، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام نیز گام‎های بلندی برداشته است.

مهندس نصیری خاطر نشان کرد: جلسات کارشناسی و تشکیل کارگروه ویژه با هدف شناسایی و احصاء خدمات قابل ارائه به بخش خصوصی انجام شده است و تاکنون بیش از ۳۵ خدمت قابل ارائه در حوزه های صنعت، معدن و تجارت شناسایی که امکان واگذاری آنها از طریق دفاتر پیشخوان فراهم است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مهمترین اقدامات انجام شده در راستای شفاف سازی، تمرکز زادیی و تکریم ارباب رجوع و کاهش هزینه‌های مراجعین از طریق الکترونیکی کردن صدور مجوزهای لازم، خاطر نشان کرد: تعداد ۱۳ فعالیت مهم و اساسی قابل ارائه به بخش خصوصی جهت طرح در کارگروه دفاتر پیشخوان به استانداری ایلام اعلام شده است.

 

واگذاری امور اجرایی و فعالیت‎های خدماتی به بخش خصوصی

به گزارش خبرگزاری صنایع، این مسئول ابراز امیدواری کرد: با واگذاری امور اجرایی و فعالیت های خدماتی به بخش خصوصی، هرچه سریعتر شاهد پویایی سازمان‎های دولتی در جهت انجام بهینه وظایف و سیاستگذاری و نظارتی و تقویت بخش خصوصی باشیم.

 

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و خبری صنایع ایران