اخبار برگزیده

کد خبر:71632
پ
منتظری
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

خبرنگاران سفیران واقعی در حوزه تولید و اشتغال هستند

اولین نشست هم اندیشی فرهاد دلق پوش با اصحاب رسانه استان در سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان برگزار شد.

اولین نشست هم اندیشی فرهاد دلق پوش با خبرنگاران استان در سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان برگزار شد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، در این نشست دلق پوش، اصحاب رسانه را پیشگامان عرصه فرهنگی جامعه ایران دانست و اذعان داشت: فرهنگ به عنوان اساسی ترین مقوله‌ای است که باید بدان توجه داشت و رسانه‌ها جبهه اول و پیشانی فرهنگ در حوزه اطلاع رسانی، تنویر افکار عمومی و توسعه فرهنگ هستند.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر سابقه دیرین استان در حوزه فرهنگ تصریح کرد: شمار خبرنگاران و اصحاب رسانه گواه این مدعاست.

 

خبرنگاران سفیران واقعی در حوزه تولید اشتغال

وی خبرنگاران را سفیران واقعی در حوزه تولید اشتغال و رفع موانع و مشکلات استان دانست و گفت: اگر ما در حوزه تولید،اشتغال، از همگرایی صنعت و تجارت با اصحاب رسانه برخوردار شویم، میتوانیم گیلان را به عنوان استان برتر در کشور و منطقه معرفی کنیم.

 

دلق پوش با اشاره به ظرفیت بالای استان در تولید، اشتغال و صنعت تصریح کرد: همه باید نسبت به گیلان عرقی خاص داشته باشیم.امروز با وجود شعور، اگاهی و تعصب خبرنگاران که علاقمند به توسعه کشور و استان هستند باید از طرفیت های موجود استفاده کرد.

 

وی با اشاره به وجود بازار ۴۰۰ میلیونی در حاشیه دریای خزر گفت: این استان از طریق دریا و خشکی به اروپا راه دارد و در یک برنامه ریزی درست، کار علمی و با تعصب و غیرت گیلانی در جهت تحقق منافع ملی میتوانیم شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که گیلان به صورت جهشی در صنعت ارتقا یابد.

 

ظرفیت مناطق ویژه

رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت گیلان با تاکید بر ظرفیت منطقه ویژه آستارا، انزلی و لاهیجان گفت: گیلان بزرگترین مرز خشکی کشور را دارد.

 

وی با اشاره به حضور سالیانه ۲۰ میلیون گردشگر در گیلان یاداور شد: باید این ظرفیت و قابلیت را به آورده ای به زندگی مردم، و ثروت این کشور را به اقتصاد تبدیل کنیم.

 

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان با تاکید بر زیرساختهای موجود در استان یادآورشد: حضور سالاری به عنوان یک مدیرارشد و میدانی شتاب رفع موانع توسعه را فراهم کرده است.

 

وی در اشاره به حضور ۵ ماهه خود در حوزه صنعت و معدن و تجارت گیلان گفت: در این مدت مشکلاتی در حوزه صنعت و معدن و تجارت بوجود امد، این سازمان همکاران توانمندی دارد لذا ساماندهی و به گار گیری از نیروهای این سازمان در جهت رفع موانع و مشکلات موجود از اهم برنامه‎های این سازمان است.

 

پوشش ۴۰ درصد بار اشتغال استان توسط سازمان صنعت

وی از پوشش ۴۰ درصد بار اشتغال استان توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد و افزود: در این استان با وجود دو هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی و ۳۵ شهرک و ناحیه صنعتی ۸۳ هزار نفر مشغول به کار در واحدهای صنعتی هستند.

 

دلق پوش در اشاره به صدور مجوزهای تاسیس و پروانه‌های بهره برداری در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: در سال پیش رو حدود ۸ هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

 

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان گفت: آمایش صنعتی با بهره‌گیری از روش علمی و همراهی همه افراد صاحب‌نظر و متخصص از سیاست‌های اصلی این سازمان است.

 

دلق پوش با تاکید بر دوری از روش گفتار درمانی تصریح کرد: امروز باید کمر همت بست و آستین عمل را بالا زد و من به عنوان مدیر سازمان زیر پای همه سرمایه گذاران فرش قرمر پهن خواهم کرد.

 

ایجاد کار و اشتغال عبادت است

وی با تاکید بر اینکه ایجاد کار و اشتغال عبادت است، یادآور شد: در این ۵ ماهه ضمن شناسایی مشکلات، قانونمندی را اصل دانسته و با کنار گذاشتن حاشیه‌ها سعی بر آن شد تا اطمنیان گیلانی‌های عزیز را بدست آوریم.

وی صنایع غذایی و دارویی، نساجی و سلولزی را دارای اهمیت و مزیت زیاد در گیلان عنوان کرد وگفت:صنایع زمانی آبروی گیلان بودند. و روزگاری در صادرات حرفی برای گفتن داشتند.

 

دلق پوش از آماده سازی طرح توسعه ایران برک خبر داد و اذعان داشت: در ماههای آینده از این شرکت ماهیانه ۱۰۰ هزار کت و شلوار به ترکیه صادر خواهد شد.

وی یادآور شد: استان گیلان در کارگروه رفع موانع تولیدی از نظر تعداد پرداخت تسهیلات رتبه اول و به لحاظ مبلغ پرداختی رتبه ۶ کشور دارد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در پایان گفت: سیاست ما حمایت از تولیدات صادرات محور و دانش بنیان است و این تولیدات باید علاوه بر کمیت، کیفیت هم داشته باشد.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و خبری صنایع ایران