اخبار برگزیده

کد خبر:71625
پ
photo6037265838580541986

تحقق ۹۸درصد پرداخت تسهیلات رونق تولید در قم

رییس سازمان صنعت قم: در سال جاری این استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید جایگاه مطلوبی داشته و توانسته است ۹۸ درصد تسهیلات مورد نظر را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

رییس سازمان صنعت قم: در سال جاری این استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید جایگاه مطلوبی داشته و توانسته است ۹۸ درصد تسهیلات مورد نظر را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، محمود سیجانی در نشست هم‎اندیشی مدیران هم خانواده بزرگ صنعت، معدن وتجارت تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۸۵ واحد صنعتی و کشاورزی در استان قم از تسهیلات رونق تولید استفاده کرده‎اند.

 

*** پرداخت چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی

 

وی بیان کرد: هدف‎گذاری پرداخت تسهیلات رونق تولید در قم طی سال ۹۶ پنج هزار میلیارد ریال بود که تاکنون چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان، پرداخت شده است.

سیجانی ادامه داد: رتبه قم در پرداخت تسهیلات رونق تولید در بخش صنعت و معدن در جایگاه سیزدهم، در بخش کشاورزی در جایگاه بیست و چهارم و در مجموعه رتبه پانزدهم کشور است که با برنامه‎ریزی‎های انجام شده این رتبه در سال آینده به زیر ۱۰ خواهد رسید.

وی تصریح کرد: همچنین در بخش گردشگری تاکنون ۴۳ درخواست دریافت تسهیلات رونق تولید به رقم یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال در سامانه ثبت شده که کمیته بررسی ستاد تسهیلات استان قم با پرداخت ۳۷ مورد آن به رقم ۷۴۱ میلیارد ریال موافقت کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم یاد آور شد: لازم است بانک‎های عامل استان در مسیر پرداخت تسهیلات رونق تولید در بخش بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی و همچنین پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت مورد نیاز واحد‎های صنعتی استان، همکاری بیشتری داشته باشند تا چرخه تولید و اشتغال قم با سرعت بیشتری به مسیر خود ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، در پایان افزود: نوسازی واحدهای صنعتی استان موجب کارآمدتر شدن روند تولید می‎شود و فرصت به کارگیری نیروهای تحصیل کرده و فارغ التحصیلان دانشگاهی را در این مجموعه‎های تولیدی، فراهم می‎کند. روند پرداخت تسهیلات رونق تولید با هدف حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی از تیرماه سال گذشته آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

فرآیند ثبت نام مرحله جدید تسهیلات رونق تولید در قم پیرو دستورالعمل اردیبهشت ماه سال جاری وزیر صنعت، معدن وتجارت، همزمان با سراسر کشور به منظور تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی و حفظ دستاوردهای بخش صنعت آغاز شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع