کد خبر:71525
پ
۲۲۴۱۲۶۴

افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در فارس

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی فارس، از افزایش سرمایه‌گذاری خارجی به مبلغ یک میلیارد و ۸ میلیون دلار در این استان، در سال جاری تاکنون خبر داد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی فارس، از افزایش سرمایه‌گذاری خارجی به مبلغ یک میلیارد و ۸ میلیون دلار در این استان، در سال جاری تاکنون خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، بابک دایی با اعلام میزان سرمایه‌گذاری خارجی در فارس، اظهار داشت: دراین زمینه رتبه نخست کشور را در اختیار داریم.

وی ادامه داد: امسال ۲۶۰ فرصت سرمایه‌گذاری در بخش‎های مختلف اقتصادی استان تدوین شده و قابل ارائه به متقاضیان سرمایه‎گذاری است.

دایی در زمینه استفاده از تسهیلات فاینانس و سرمایه‌گذاری خارجی گفت: پروژه های اولویت دار استان با حجم تامین مالی مورد نیاز به میزان ۶٫۲ میلیارد دلار مشخص شده است که شناسایی مجوزهای کسب و کار و احصای قوانین مخل کسب و کار در استان نیز اولویت دارد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‎گذاری استان فارس همچنین در بیان اقدامات صورت گرفته درحوزه نظارت مالی گفت: استقرار خزانه‌‎داری الکترونیک در خزانه معین استان و حذف چک در پرداخت‎های دولتی و همچنین شناسایی و ثبت ۷۸ درصد از اراضی و املاک در اختیار دستگاه‌های اجرایی استان در سامانه جامع اموال دستگاه‌های اجرایی انجام شده است. 

 

استان فارس یکی از استان‌های ایران است که در بخش جنوب این کشور واقع شده‌ است و مرکز استان فارس، شهر شیراز است. منابع مهم اقتصاد این استان بر پایه کشاورزی و دامداری شهرک‌های مختلف صنعتی، پالایشگاه‌ها، صنایع پتروشیمی و نیروگاه‌های مختلف بنا شده‌است.

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا