اخبار برگزیده

کد خبر:71429
پ
خودرو

آشفتگی بازار خودرو‌های خارجی

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو: بازار خودرو‌های خارجی آشفته است و این خودروها ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان زیر قیمت کارخانه به فروش می‌رسند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو: بازار خودرو‌های خارجی آشفته است و این خودروها ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان زیر قیمت کارخانه به فروش می‌رسند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، سعید موتمنی درباره وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: در بازار خودرو‌های داخلی روند قیمتی رو به پایین سیر می‌کند و نسبت به هفته‌های گذشته تقریبا به تعادل رسیده شده است.

 

وی با بیان اینکه قیمت‌ها به تعادل رسیده اما، همچنان دو نرخی در بازار وجود دارد افزود: به دلیل توقف درعرضه به وجود می‌آید بازار دچار دو نرخی می‌شود.

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تاکید کرد: افزایش قیمتی که طی هفته‌های گذشته در بازار به وجود آمد به دلیل کم بودن عرضه‌ها بوده است.

 

*** بازار خودرو‌های خارجی آشفته است

 

موتمنی درباره بازار خودرو‌های خارجی نیز گفت: بازار خودرو‌های خارجی آشفته است و خودرو‌های خارجی ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان زیر قیمت کارخانه به فروش می‌رسند.

 

وی درباره دلیل این اختلاف قیمت بین بازار و کارخانه بیان کرد: افرادی که قبلا خودرو‌ها را در انبار نگه داشتند به بازار عرضه کرده و درحال فروش آن‌ها هستند.

 

موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو ادامه داد: این افراد خودرو‌ها را با دلار ۳ هزار و ۶۰۰ تومانی و قبل از افزایش تعرفه وارد کردند و در حال حاضر آن‌ها را به قیمت روز و با سود ۷۰ تا ۸۰ میلیونی می‌فروشند و برایشان به صرفه است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو، در پایان درباره پیش‌بینی بازار خودروی خارجی گفت: در حال حاضر تقاضا در بازار کم است و از طرفی عرضه هم به آن صورت وجود ندارد و خودرو‌هایی که در بازار وجود دارد از واردات قبلی است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع