اخبار برگزیده

کد خبر:71353
پ
swx7s1
رایزن بازرگانی ایران در شانگهای:

نخستین مرکز تجاری ایران در شرق آسیا

نخستین مرکز تجاری ایران در شرق آسیا در منطقه آزاد تجاری شانگهای، با هدف افزایش توان صادراتی کالا و خدمات ایرانی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی آغاز بکار کرد.

نخستین مرکز تجاری ایران در شرق آسیا در منطقه آزاد تجاری شانگهای، با هدف افزایش توان صادراتی کالا و خدمات ایرانی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی آغاز بکار کرد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، «علی دهقانی» رایزن بازرگانی ایران در شانگهای، با اشاره به  نخستین مرکز تجاری ایران در شرق آسیا ، گفت: این مرکز تجاری با مدیریت دفتر رایزنی ایران طراحی، اجرا و عملیاتی شده است و امکان فروش کلی و جزئی کالا و خدمات را به صورت حضوری و برخط (آنلاین) دارد.

وی افزود: فاز نخست این پروژه در هشت بخش دارای مزیت صادراتی و سرمایه‌گذاری به منظور معرفی محصولاتی چون صنایع دستی، فرش دستباف و ماشینی، محصولات با فناوری بالا، پتروشیمی، سنگ‌های ساختمانی، صنایع غذایی، خشکبار و خدمات گردشگری است که انتخاب تأمین‌کنندگان با در نظر گرفتن امکان ارائه محصول با کیفیت و قیمت مناسب به صورت مداوم و متناسب با نیاز بازار صورت خواهد گرفت.

دهقانی در تشریح ویژگی‌های برجسته این مرکز تجاری اظهار کرد: استقرار در منطقۀ آزاد تجاری، مجاورت با انبارها و سردخانه‌ها، وجود زیرساخت‌های تجارت الکترونیک و عرضۀ آنلاین کالا، مدیریت بومی منطقه و آشنا به بازار مصرف، تبلیغات مناسب، شبکۀ توزیع و تسهیلات تجاری منطقه و چین، پرداخت نکردن عوارض و مالیات تا پیش از فروش کالا و همسویی با سیاست‌های جدید توسعه‌ای چین از مزیت‌های مرکز تجاری ایران در شانگهای محسوب می‌شود.

رایزن بازرگانی ایران در شانگهای گفت: مراسم افتتاحیه مرکز تجاری ایران، همزمان با سمینار بزرگ تجارت و سرمایه گذاری ایران و چین، با حضور مقامات عالی رتبه بخش دولتی و خصوصی دو کشور و بیش از ۵۰۰ فعال اقتصادی چین برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این مرکز تجاری در فضایی به وسعت پنج هزار و ۴۰۰ متر مربع شامل ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع فضای نمایشگاهی و ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع فضای اداری در منطقه آزاد تجاری شانگهای ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ۱۱ ماه نخست امسال، چین با ۱۱٫۵ میلیارد دلار صادرات به ایران و ۸٫۲ میلیارد دلار واردات از ایران، نخستین شریک تجاری ایران به شمار می آید.

در مبادلات تجاری ۱۱ ماه نخست امسال، چین ۲۰ درصد از صادرات غیرنفتی ایران را جذب کرده و مبدا ۲۴ درصد از کل واردات ایران به شمار می آید.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع